O modrej odplate a červenej istote

Návrh šéfa SaS Richarda Sulíka počíta s tým, že by sa zrušili terajšie paušálne výdavky vo výške 40 percent. Živnostníci by si po novom mohli uplatniť výdavky vo výške životného minima. To by v roku 2012 malo byť podľa ministerstva financií vo výške 189,65 eura mesačne, teda zhruba 2276 eur ročne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Sulíkov návrh však ide proti záujmom živnostníkov, ktorí neplatia minimálne odvody a v súčasnosti si uplatňujú paušálne výdavky vo výške 40 percent.
Napríklad živnostníci s fakturovaným ročným príjmom 12-­tisíc eur by zaplatili štátu oproti súčasnosti viac takmer o 1400 eur ročne.

Obrázok blogu

Robert Fico by mohol zostaviť vládu sám. Podľa výsledkov prieskumu agentúry Focus by v marci získala jeho strana podporu 44,8 percenta voličov a poslanci Smeru by tak obsadili 76 poslaneckých kresiel.

Druhou najsilnejšou stranou v parlamente by bola SDKÚ so ziskom 16,5 percenta, čo by znamenalo 28 poslaneckých mandátov. Na tretie miesto poskočil Most-Híd so ziskom 7,9 percenta voličských hlasov. Most by mal 13 poslancov, o jedného menej by mal klub poslancov za SaS. Tú podporilo v prieskume 7,1 percenta voličov, čo je o dva percentuálne body menej než v predchádzajúcom mesiaci.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu
Róbert Kotian

Róbert Kotian

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  17x

som novinár na voľnej nohe - odkedy som odišiel zo Sme. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu