Analýza zápasu Rusko – Slovensko: „Sokoli“ odletia z Kazane s troma bodmi

Analýza zápasu Rusko – Slovensko: „Sokoli“ odletia z Kazane s troma bodmi
Slovenskí futbalisti sa tešia po strelení gólu na 2:1
Písmo: A- | A+

Róbert Lešš 5.10. 2021

Boj o majstrovstvá sveta v Katare vrcholí a Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v októbrovom asociačnom termíne dva ostré zápasy na ihriskách súperov.Slováci ukázali v septembrových zápasoch sympatické výkony, no body žiaľ utiekli pomedzi prsty. V Kazani však bodovať či vyhrať určite môžu.

NOMINÁCIA NA ISTOTU

Tréner Štefan Tarkovič pozval na zraz to najlepšie čo máme. Prekvapenie prišlo na pozícii útočníka. Objavil sa tam „baník“ z Ostravy Ladislav Almási. Hráč s parametrami podobnými Adamovi Nemcovi by mohol byť skvelým žolíkom proti ruským obrancom. Otázny je štart Stanislava Lobotku, ktorý sa zranil v septembrovom zápase proti Cypru. Hráč Neapola patril v uplynulom mesiaci k najlepším, o to viac by mrzela jeho absencia. V bránke Slovensko problém nemá, pravdepodobne nastúpi jeden z dvojice Rodák – Kuciak. Pozitívnym faktom je aj to, že hráči hrávajú vo svojich kluboch na pravidelnej báze.

 

RUSKO BEZ OFENZÍVNEJ HVIEZDY

Domáci tím je určite v hernej pohode zo septembrových zápasov. V stretnutiach, kde boli favoritom sa gólovo veľmi nepresadili i keď v zápasoch dominovali. Impulz určite priniesol nový tréner Valerij Karpin.V nominácii chýba hviezda Zenitu Petrohrad Arťom Dzjuba. V kuloároch sa šepká o pretrvávajúcom konflikte medzi ním a trénerom Karpinom. Náhradníkom sa stal Fedor Smolov, no strelecky sa presadil iba proti Malte.

 

MARCOVÝ VÝKON AKO RECEPT NA VÝHRU

Kolektivita, srdce a myšlienka hry zdobila sokolov pri víťaznom zápase v Trnave. Bez kapitána Mareka Hamšíka sme zdolali Rusko 2:1. Dnes je situácia iná, tím bude vyskladaný okolo hráča tureckého Trabzonsporu. Hráči vedia o čo sa hrá, v skutočnosti naša reprezentácia bude potrebovať dva veľmi dobré výsledky, pretože sen o Katare sa rozplynie.  Na ruský tím funguje rýchlosť, v ofenzíve máme rýchleho Haraslína spolu s technickým Rusnákom. Rýchla cirkulácia lopty by mohla byť dôvodom na vyrobenie problémov pre domáci tím. Milan Škriniar sa môže presadiť zo štandardných situácií, ktoré Slovákom vychádzajú. V strede poľa budú nutné konštruktívne riešenia, hrať smerom dopredu a využívať krídelné priestory. Tímový výkon a zomknutie sa prinesú pokračovanie výhernej série Slovákov.

PREDPOKLADANÁ ZOSTAVA:

                                         HARASLÍN – ALMÁSI - SCHRANZ

                                                         HAMŠÍK - KUCKA

                                                   LOBOTKA (HROŠOVSKÝ)*

                                     HANCKO – ŠKRINIAR – ŠATKA - PEKARÍK

                                                                   RODÁK

*Hrošovský nastúpi v prípade Lobotkovej absencie.

 

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu