Kiska for president!

Andrej Kiska bude dobrý prezident. V posledných týždňoch som si z jeho vyjadrení, ale ešte viac z toho, čo o ňom hovoria dobrí ľudia, jeho aj moji priatelia, ktorí ho poznajú roky, vyskladal pomerne plastický obrázok o tom, čo je zač. Výsledok je pre mňa samého príjemným prekvapením.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)
Andrej Kiska, dobrý prezident
Andrej Kiska, dobrý prezident (zdroj: SME)

Andrej Kiska už týždne čelí absolútne negustióznej škandalizácii a negatívnej kampani, ktorej zadávatelia vytrvalo a za státisíce eur šíria preukázané klamstvá, útočia na najnižšie pudy jednoduchého publika, zneužívajú štátne inštitúcie. Nerešpektujú žiadne pravidlá, nemajú žiadne zábrany, a dúfajme, že nemajú žiadnu šancu vyhrať.

Svoje si Andrej Kiska užil aj od druhej strany. Už pred 1. kolom prezidentských volieb sa niektorí top kandidáti domnievali, že si pomôžu útokmi na Kisku. Nepomohli si, a ešte aj tá pachuť, čo tu zostala, sa nalepila skôr na nich ako na neho. Ale tým sa to neskončilo. Ešte aj teraz, pred rozhodujúcim kolom volieb, keď už Andrej Kiska nie je súperom nikoho okrem Fica, opakovane čelí tomu, čo by som nazval drobné poníženia. Spôsob, akým mu bývalí protikandidáti podávajú ruku, akým sa s ním bavia a nebavia, ako sa tvária a čo hovoria alebo nehovoria. Prečo to robia, vedia len oni sami. Jediný, kto z toho vychádza dobre, je Andrej Kiska. Za nadhľad, s akým to prinajmenšom na verejnosti znáša, si zaslúži uznanie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale toto nie sú dôvody, pre ktoré budem v sobotu voliť Andreja Kisku.

Budem ho voliť, pretože chcem, aby nasledujúcich päť rokov bol mojim prezidentom niekto, kto chápe zodpovednosť prezidenta za náladu v krajine, za šírenie pozitívnych emócií, nádeje na lepšiu budúcnosť a slušnosti, ktorá nemusí vždy ťahať za kratší koniec povrazu. Chcem prezidenta, ktorý nebude váhať, aby sa verejne zastal ľudí, čeliacich nespravodlivosti alebo šikane štátnych úradov. Bolo by úžasné mať za prezidenta niekoho, kto dosiahol úspech nie vďaka známostiam, intrigám a kradnutiu, ale vďaka svojej práci a šikovnosti. A chcem, aby bol po 20 rokoch mojim prezidentom opäť niekto, kto bez pocitu trápna môže k svojmu podpisu pripojiť srdce. Pretože mimo akúkoľvek pochybnosť ukázal, že ho má.

SkryťVypnúť reklamu

Andrej Kiska bude dobrý prezident.

Robert Žitňanský

Robert Žitňanský

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ekonomický analytik a publicista (TREND, SME, Domino-fórum, Týždeň, TA3), projektový manažér a konzultant. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu