Sliz neslobody sa šíri rýchlo

Výskyt správ, ktoré zvyšujú krvný tlak a spúšťajú reťazec spomienok na časy, keď krajinu dusili komunisti alebo mečiarovská lúza, sa progresívne zvyšuje. Príkladmo:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Začalo sa súdne konanie, v ktorom predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin žaluje psychiatričku Renátu Papšovú za názor, ktorý vyslovila na verejnej diskusii o stave súdnictva: „Ako lekár môžem povedať, že niekedy sú choroby nákazlivé a naša justícia je chorá. Ochorel Juraj Majchrák, ochorela doktorka Lauková, ktorá tak isto zomrela na tvrdú perzekúciu doktora Harabina."

Sudca Najvyššieho súdu Juraj Majchrák, jeden z najvýraznejších kritikov Harabina a preto obeť všemožného šikanovania, spáchal samovraždu. Sudkyňa Marta Lauková, takisto hlasná kritička harabinizácie justície, bola veľmi vážne chorá, a ešte aj počas choroby čelila šikanovaniu zo strany ľudí „justičného bossa".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žalovaná doktorka Papšová oboch sudcov kedysi liečila. A dnes od nej Harabin žiada ospravedlnenie a 100-tisíc eur. A na sumu 200 tisíc eur žaluje aj RTVS, ktorá vyjadrenie doktorky Papšovej odvysielala v máji 2012 v relácii Reportéri.

Predmetom žaloby je, že psychiatrička aj televízia zasiahli do jeho cti. „Sväté písmo hovorí, že dobré meno je viac ako veľké bohatstvo," zamyslel sa doktor Harabin v žalobe. Na pojednávaní sa jeho eminencia „Dobré Meno" nezúčastnila. Ale zato si naň našli čas veľvyslanec USA, veľvyslankyňa Veľkej Británie a diplomati z Holandska, Švajčiarska a Dánska.

----------

Policajti zastrašujú novinárku (mimochodom, veľmi dobrú), ktorá sa venuje kauze rozkrádania vojenskej tajnej služby. Keď išla Martina Ruttkayová Tvardzíková na policajné prezídium odovzdať časť tajných materiálov, týkajúcich sa tunelovania vojenského spravodajstva, bola podrobená výsluchu, počas ktorého na ňu policajti tlačili, aby im vyzradila, kto jej materiál dal. „Jeden z nich sa opýtal, či mi ako matke dieťaťa stojí za to stretávať sa s osobou, ako je Roman Mikulec," ilustruje priebeh novinárka.

SkryťVypnúť reklamu

Tento Mikulec, ktorý bol šéfom Vojenskej spravodajskej služby v čase bývalej vlády, rozkrádanie svojich predchodcov z čias prvej Ficovej vlády potvrdil a po policajnej akcii, počas ktorej mu z auta vytiahli utajované dokumenty, voči nemu začali trestné stíhanie. Ako to výstižne zhrnul jeden z novinárskych pamätníkov mečiarizmu Eugen Korda, tieň mečiarizmu padá na Slovensko.

----------

Poslanci Smeru schválili novelu vyvlastňovacieho zákona, podľa ktorej vláda bude môcť každého občana proti jeho vôli vyvlastniť ešte ľahšie ako doteraz - a s výnimkou banskej činnosti už aj bez stanoviska obce, na ktorej území sa znárodňovanie bude diať. Ako napísali poslanci Smeru v dôvodovej správe, cieľom je „zefektívniť prípravu a realizáciu významných investícií", čo podľa nich prispeje „k zatraktívneniu podnikateľského prostredia v Slovenskej republike". Ak zmäkčovanie vyvlastňovania pôjde týmto smerom ďalej, o pár rokov možno prídete aj o svoj byt, keď sa zapáči okresnému funkcionárovi Smeru.

SkryťVypnúť reklamu

----------

Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek predstavil Koncepciu rozvoja pôdohospodárstva SR na roky 2013 až 2020. Jej hlavným cieľom je zvýšenie produkčnej výkonnosti v nosných poľnohospodárskych komoditách na úroveň 80% súčasnej spotreby obyvateľstva na Slovensku. „Nastavili sme ekonomické parametre, čo od ktorej komodity očakávame," skonštatoval Jahnátek a dal aj príklad: „V chove ošípaných dokonca potrebujeme zvýšiť kapacity o vyše 270%." Svíň pribudne.

----------

Nie, to nie sú to výjavy z čias neslobody alebo temného mečiarizmu. Sú to správy zo Slovenska za prvé dva dni tohto týždňa.

Robert Žitňanský

Robert Žitňanský

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ekonomický analytik a publicista (TREND, SME, Domino-fórum, Týždeň, TA3), projektový manažér a konzultant. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu