Príbeh, ktorý ma chytil za srdce.

U nás v škole máme okrem iných aj program Mladá armáda. Je to program, ktorý vedú veteráni z vojny z Vietnamu.  Je to však hlavne o disciplíne, využití energie na vzdelávanie a tiež podporu detí z rozvráteného prostredia. Najdôležitejšie je, že študenti, ktorí na danom programe participujú nemusia skončiť v armáde ak nechcú. Kapitán, ktorý daný program vedie prišiel do kabinetu s mladou slečnou. Mysleli sme, že je to študentka, no po tom, ako odišla nám vyrozprával jej príbeh, ktorý nás chytil za srdcia. Tu je...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Slečna, dajme jej meno Jenifer, bola tiež v programe, keď sa zdôverila so svojimi problémami mala 14 a bola prváčkou na strednej škole. Pochádzala z rozvrátenej rodiny, kde nenašla pochopenie ani u jedného z rodičov. Brat ju fyzicky týral a nie raz skončila dobitá na pohotovosti. Osud jej neprial ani naďalej, bola znásilnená (neviem v akom veku) a nakoniec si našla priateľa, ktorý nezvládol koniec ich vzťahu a rozhodol sa ju dobiť niekoľko krát.

S pomocou kapitána Alessiho, podali na všetky priestupky trestné oznámenia a Jenifer sa rozhodla z domu odísť tak skoro ako to len bolo právne možné. Vrhla sa na štúdium a za významnej asistencie kapitána Allesiho ukončila strednú školu za 3 roky. Počas štúdia si podala prihlášky na viacero štipendií a absolvovala množstvo testov, na ktoré sa poctivo pripravovala. Výsledok nenechal na seba dlho čakať. Získala plné prospechové štipendium na právo, kde mala možnosť zadarmo bývať a aj si privyrobiť na vreckové. Počas štúdia, sa na sviatky nevracala domov, ale trávila ich s kapitánovou rodinou. Ako on sám povedal, stala sa jeho ďalšou dcérou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bakalára sa jej podarilo ukončiť v priebehu dvoch rokov, aj keď obyčajne to trvá štyri. V USA sa prednáša 3 semestre v roku, kde sa predpokladá, že študent si vyberie dva, ktoré mu vyhovujú. Tiež tu funguje na všetkých školách kreditný systém, a preto sa každý každý študent zapíše na toľko predmetov, koľko zvládne. 

Dnes, keď prišla do kabinetu má 19 rokov a robí si magistra. Dôvod prečo sa v Bronxe ukázala v polovici januára je smutný. Prišla na súdne pojednávanie s vlastným bratom.

Možno raz táto mladá vzdelaná žena dokáže zabudnúť na krivdy, ktoré boli na nej páchané v detstve a bude svoju lásku rozdávať ďalším generáciam tak, ako to dokázal kapitán Alessi so svojím rozstrieľaným telom po vojne vo Vietname.

SkryťVypnúť reklamu

Aj o tom je práca v Bronxe. Veď každý musí mať niekoho.

Elena Rodriguez

Elena Rodriguez

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Šťastne vydatá za PuertoRičana so španielskym piezviskom. Rada spoznáva jednoduchých ľudí, ťešiacich sa z každého nového dňa. Snaží sa nebyť závislá od peňazí a zachovať si svoju jednoduchosť.Pracuje ako učiteľka matematiky na strednej škole v Bronxe (New York). Zoznam autorových rubrík:  z BronxuMoje pocitySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu