Napríklad teraz sa začína jar na Mallorce. Nájdete tu okolo sedem miliónov mandlovníkov, ktoré premenia ostrov na bielo - ružové more kvetov. Teploty sú okolo 15 stupňov, na slnku vybehnú na 20-25, ale teplota vody je úbohých 14 stupňov. Ak sa chcete trochu zahriať, vopred si užiť jar a nevadí vám, že nebudete plávať v mori, tak toto je ideálne miesto .

Teraz je aj správny čas, bez zbytočných front prejsť sa po Dalího múzeu vo Figueres (jednodenný výlet z Barcelony), kochať sa romanticko zahmleným Karlovým mostom, alebo si len tak vykračovať po ľudoprázdnej Prahe. Lebo február je najlepší mesiac na prehliadky miest, nikde nie je plno, bez čakania si vychutnáte prehliadku Sixtínskej kaplnky. A nehovoriac o cenách, tie sú teraz úplne na dne.
Ak sa kamarátite s dlhšími letmi, potom máte na výber zo vzdialenejších ázijských krajín, ktoré sú lacné a zaručia vám HOT TOPIC. Karneval v Rio pripadá v tomto roku 24.2.-28.2.
Ale moja destinácia na tento mesiac je jednoznačne España !
Či už sú to Kanárske ostrovy, alebo Costa blanca. Nemám precestované celé Kanárske súostrovie, ktoré pozostáva až z 13 ostovov, ale navštívila som všetky turisticky známe destinácie a najviac mi imponuje najjužnejšia, možno trochu drahšia destinácia Maspalomas.
Tu sú dôvody prečo ísť na Gran Canaria :
1. Let nie je vôbec dlhý a drahý (z BA 2 lety týždenne na Gran Canaria už od 55 Euro, dĺžka letu 4.50 hod, časový posun -1 hodina)

2. Teplota vzduchu je výborná ca 20 - 25 st.C , príjemná teplota, cez deň obnosíte kraťasy a krátky rukáv, navečer je chladnejšie určite zobrať niečo teplejšie.

3. Teplota vody ujde (17-19 st.) pecka, ak si bukujete hotel s vyhrievaným bazénom, predsa len doporučujem ak si chcete užiť teplejšie kúpanie

4. Nudiť sa tu nebudete, lebo okolie tohoto mestečka ponúka prímorskú promenádu dlhú niekoľko km, prírodné a vodné parky, akváriá a asi najväčšou atrakciou pre milovníkov extrémneho športu je tu možnosť jazdy po piesočných dunách.



Ak sa náhodou ešte rozhodujete medzi niektorým z iných ostrovov "v okolí" Európy, tak doporučujem prečítať si publikáciu Ostrovy kolem Europy . (Madeira, Gran Canaria, Malta, Djerba,Mallorca, Malta, Kos, Ischia, Cyprus). Alebo si počkajte na môj ďalší blog, v ktorom budem postupne opisovať ďalšie s týchto ostrovov ;)
ADIOS AMIGOS