zamestna(nie!)

Niéééé, opäť ráno, ktorého sa a nie a nie zbaviť ! Rýchly a pravidelný stereotyp zahŕňajúci základne potreby, ktoré ráno robím s „úsmevom“ na tvári a súčasne s výrazom, ktorý ma utvrdí v tom, že cestovanie do zamestnania je len nedobrovoľný, kolektívny a neestetický presun z bodu A( domov) do bodu B(aréna).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Vieme, kto sme? Sme „veľkí gladiátori 21. storočia“, ktorým tlieskajú a povzbudzujú ich k lepším výkonom. Sme bytosti, ktoré iba bojujú, aby prežili. A my sa oháňame s dajakou istotou? Tento mylný a bohužiaľ veľmi frekventovaný pocit nám denne blúdi v hlavách, ktorý v skutočnosti predstavuje len kombináciu strachu so štipkou nádeje. Jeden týždeň nám všetkým dokazuje, že život je ako rýchlik, z ktorého keď sa pozrieme vidíme nejasný svet, ktorý je pritom plný farieb, šťastia a slobody. Je to veľký časový úsek, ktorého majiteľmi nie sme my. Sme moderní otroci spiaci s verným priateľom notebookom a služobným telefónom, ktorý sledujeme viac ako naše (ne)vlastné dieťa. Takže....?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A čo napríklad naše pracovisko? Je to len moderná americká aréna zvaná „open space“, plná ďalších bojovníkov snažiacich sa o úspech. V tomto hniezde, v ktorom panuje hlad si navzájom vidíme do úst a uši sú viackrát nútené počúvať konečne účinné diéty a intímnosti z víkendových žúriek. Sme nahnevaní a navonok pokojní ako vlci prezlečení za mierumilovné koaly, ktoré sa jedného dňa spustia z tohto stromu „šťastia“ a už nikdy viac nevylezú. Vkladáme si do úst nedeľný koláč a pritom rozmýšľame o ďalších bojových technikách, ktoré dokážu nášmu tvorcovi, obchodníkovi s bielym IQ a EQ mäsom, že my sme tí najlepší gladiátorčekovia v širokom okolí.

SkryťVypnúť reklamu

Ďakujem neprosím !

Nie je gladiátor ako gladiátor..... „My name is Maximus“ - a ty si kto?

Zora Rojčeková

Zora Rojčeková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som veselej povahy, mám rada správnych ľudí a milujem zvieratá! Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu