
Štatistiky ukazujú nárast nakazených, zatiaľ sme však ďaleko od Talianska či Španielska. Vďačíme za to náhode, disciplíne, bývalému krízovému štábu alebo aktuálnej vláde? Krásne a zároveň znepokojujúce na štatistikách je možnosť ich manipulovať. Oproti Česku alebo Maďarsku si zdá sa vedieme veľmi slušne. Aké budú výsledky plánovaného masového testovania?

Pellegríni vs Matovič
Ak porovnáme tlačové konferencie Pellegríniho a Matoviča musíme jasne povedať že "dojem" a prezentácia boli na strane bývalého premiéra...
Igor Matovič ukazuje snahu priniesť nápady a návrhy, často však pôsobí skôr chaoticky ako upokojujúco. V pozícií premiéra je však relatívne krátko...

Súboj
Je viac ako jasné že o láske medzi Matovičom a Pellegrínim hovoriť nemôžeme. Do určitého bodu si môže Matovič za odplatu na svoje správanie sám. Pellegríni si však tiež nepomohol, kedže sa v očiach svojich "voličov" spustil na úroveň Matoviča. Koalícia urobí chyby rovnako ako Smeráci, útočiť teraz považujem za dosť prenáhlené a zbytočné.

Premiér
Pre Igora Matoviča bude dôležité nájsť vlastný prístup k príhovorom alebo prezentácií zákonov či opatrení. Jedno je isté, už to nieje ten šašo na ktorého sme si boli zvyknutí. Môj osobný názor je že premiér potrebuje čas nájsť svoje nové "ja". Nápad s "blackoutom" nemal zlú myšlienku, prezentácia občanom však bola chabá až odstrašujúca. Ak vláda navrhuje také riešenie, občania potrebujú vidieť fakty (čo dokáže blackout, aké sú krátkodobé benefity či dlhodobé ovocie tohto rozhodnutia) Richard Sulík taktiež "nepomohol" premiérovi tým že jeho nápad ihneď označil za katastroficky (vyjadrenie malo byť neutrálnejšie či skôr vyznieť ako rada ministra). Matovič si jednoducho musí dať väčší pozor na jazyk a využívať poradcov z rôznych oblastí. Čo chýba premiérovi je prezentačná hodnota lídra, Pellegríni bol síce smerácky lump ale vedel občanov v čase krízy efektívne osloviť. Na to aby sme vedeli zhodnotiť prácu novej vlády si musíme počkať, program a priority určuje médiami zveličení corona vírus.