Osobne ma neprekvapilo že sa teroristický útok odohral na území Španielska, skôr ma prekvapilo že sa to nestalo už skôr" Meir Bar-Hen asi naráža na fakt že Španielsko ponúka výborné zázemie pre teroristickú skupinu ISIS. Bezpečnostné opatrenia sa tu berú na ľahšiu váhu ako v Nemecku či Anglicku. Taktiež je tu vysoká nezamestnanosť a platová nerovnosť, chudobnejší ľudia sú náchylnejší k radikálnym skupinám lebo nevidia iné východisko.
Správanie politikov mi príde schizofrenické, na jednej strane tu máme extrémne kritéria pre pracovné sily pochádzajúce napríklad zo Srbska ktoré sú hodnotám EU blízke. Na druhej strane nemáme problém vpustiť na naše územie Afričanov či divokých Arabov ktorý nemajú s Európou nič spoločné hovorí Meir Bar-Hen.
Islamský štát je žiaľ v každom veľkom meste, je len otázka kedy využije slabú chvíľku bezpečnostných zložiek. Nebavíme sa o chudobných teroristoch, ak má organizácia dostatok financií aby zabezpečila video konferencie v HD kvalite, komplexný tréning na vlastnom území a bezproblémový transport do veľkých miest tak je strach viac ako opodstatnený.
Každý politik vyjadruje "ľútosť" nad obetami útokov, žiaden si však neprizná vinu ktorú nesie pre dnešnú situáciu. Po roku 2011 sa obávala Amerika, tá však elegantne preniesla hrozbu ďaleko za svoje hranice. Naďalej si však užíva možnosť intervenovať kde sa jej zachce. Trump je asi jediný ktorý pochopil že problémy sa najlepšie riešia ďaleko od vlastných hraníc. Európa si ich nasťahovala domov a teraz plače.