Očkovacia lotéria

Presvedčiť mala starších, lákala mladých. Štát sa doslova zahral na kasíno štvrtej cenovej...

Očkovacia lotéria
Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Bohušu, mám nápad za päť stovák...

Logika súťaže počítala s tým, že štát ušetrí na nákladoch zdravotnej starostlivosti starších ľudí. Dnes je jasné, cieľ očkovacia lotéria minula. Ja sa teda pýtam, aký je účet za tento PR experiment zo strany vlády (pozor, myslím tým všetky výdavky)?

"Prísne opatrenia sú dôsledkom zlej situácie verejného zdravotníctva SR"

Opäť sa pýtam, čo sa vykonalo aby zdravotníctvo napredovalo? Letné mesiace boli z hľadiska Covidu "slabé" no napriek tomu sa štát na jeseň vôbec nepripravil. Opäť čítame o unavených sestričkách a lekároch, zaslúžia si to? Určite nie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale očkovaciu lotériu pozeralo cez 3.547.000 divákov! Všetci boli zvedavý čo za hlúposť ste vymysleli. Štatistika je výborná v tom, že sa dá pre hoci akú potrebu prispôsobiť. Väčšina občanov sa tam registrovalo s podobným úškrnom akým si kupuje stieracie losy alebo si podá "športku".

Koniec lotérie, štát sa chystá analyzovať...Otázka je však ako?

"Dáta, ktoré by vyhodnotili projekt očkovacej lotérie, ministerstvo financií zatiaľ nemá a zatiaľ ich podľa hovorkyne zbiera. Matovič očkovaciu lotériu v nedeľu aj bez dát nazval prospešnou aktivitou"

Je absolútne jasné, že ministerstvo ani Matovič nevedia ako tie dáta získajú. Osobne sa ani nečudujem ani Chuck Norris netuší ktorým smerom by sa to "vyšetrovanie dát" malo ubrať. Očkovacia lotéria potrebuje pre svoje opodstatnenie jasné čísla záujmu občanov, tie však nenájde. Nepochybujem o tom, že štát prinesie pre svoje potreby krásne čísla. Vopred si však treba povedať, že nemajú žiadnu reálnu hodnotu....maximálne politickú, pre občanov zase raz bezvýznamnú.

Skryť Vypnúť reklamu

Na čo sa musíme pripraviť?

Dnes žiaľ začína byť pravidlom, že hoci aká kritika je napádaná legislatívne či morálne. Štát si elegantne nastavil totalitné praktiky pre svoje účely. Dnes občan ide proti občanovi, bez toho že by sa zamyslel. Žijeme v dobe kedy polícia navýšila rozpočet tlačovému oddeleniu a pokladá činnosť monitorovania občanov v online prostredí za viac prospešnú ako boj proti drogám.

Očkovacia lotéria bola fraška a to vie každý, trápiť by nás mali omnoho vážnejšie problémy.

Roland Ondrus

Roland Ondrus

Bloger 
  • Počet článkov:  248
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Ahojte, Rád by som využil blogy ako spôsob vyjadriť svoj názor. To či je môj názor v súlade s "mainstreamom" alebo či sa niekomu páči ma osobne vôbec netrápi. Žijeme v dobe aktívnej cenzúry a tak je nutné stáť za svojím názorom a to aj cez urážky, vyhrážky či primitívne komentáre pod blog. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu