Ako úvodný príklad uvediem skutočnosť že som fandil Donaldovi Trumpovi vo voľbách v USA. Každý ma označil za extrémistu, xenofóba, mexikofóba, homofóba a neviem ešte čo. Nikto sa ma však neopýtal prečo. Ten kto sa trocha vyzná do financií alebo aj medzinárodného obchodu vidí že to čo robí Amerika pod Obamom a by robil pod Clintonovou je neudržateľné.Mnoho problémov vzniklo pre zlé rozhodnutia prezidenta a jeho kabinetu, ktorý dával prednosť cudzím problémom oproti vnútroštátnym (výnimka je Obamacare). Taktiež si myslím že postavenie steny na hranici s Mexikom je nereálne, hlavne časť že za to bude platiť Mexiko. Taktiež je aj zákaz vstupu pre Moslimov nereálny, v aktuálnej svetovej ekonomike Amerika nevie fungovať bez Saudskej Arábie. Beriem však tieto vyhlásenia ako lacný ale efektívny spôsob získania hlasov určitej skupiny v čase volieb. Mňa si ale týmto Trump nezískal, skôr si ma skoro stratil.
Dovolím si tvrdiť že Média majú veľkú zásluhu na výsledkoch či už na SR ale aj v USA. Vysvetlím to jednoduchšie lokálne, teda na Slovensku. Už vo voľbách do VUC v Bánskej Bystrici prezentovali média pána Maňku ako kandidáta SMERU a Kotlebu ako outsidera a extrémistu. Každý znechutený SMERom dal hlas Kotlebovi len aby nakopal zadok Ficovi, Kotleba samotný nebol zaujímavý ani jeho kampaň.
Toto isté sa opakovalo vo voľbách do NRSR iba globálnejšie. Kotleba využil to že sa niekde dostal a presne nahrával znechuteným voličom. Zase raz ho média potiahli lebo voliči videli najlepší spôsob ako nakopať Ficovi prdel práve tým že zvolili niekoho kto bol označený ako rebel.
Mám však taký názor že Kotleba mal pravdu v tom že Slovensko by v prvom rade malo riešiť svoje problémy a nie tie cudzie. Tých problémov máme neúrekom, či už nezamestnanosť, zdravotníctvo, školstvo, šport, finančná gramotnosť populácie či populárna korupcia. Čo však spája Fica s pravicou? Práve to že naše problémy odsúvame tým že riešime utečencov, voľby v USA, na šťastie ukončené predsedníctvo v EU. Je jednoduchšie byť múdry pri cudzom probléme ako vlastnom.
Už len pri probléme utečencov poviem jednú vec, nie je nič zle na tom že si chceme zastať že sme kresťanský štát. Bolo by ďaleko jednoduchšie povedať "v poriadku, zoberieme utečencov ale musia fungovať podla našich tradícií a pravidiel" ako sa hádať a riskovať stratu nutných peňazí z EU. Ak by nerešpektovali naše tradície tak nech idú naspäť, my sme im garantovali bezpečie nie kópiu domova vrátane podmienok vierovyznania. Ukázalo sa napríklad vo Švajčiarsku kde funguje už dávnejšie komunita Turkov a Moslimov že stále chcú viac a viac. Ak sa nenastavia relatívne tvrdé pravidla stále budú chcieť zmeniť podmienky a identitu štátu. Opakujem, nie je nič zlé na tom chrániť hodnoty ktoré tvorili našu spoločnosť a krajinu.
Som veľmi znepokojený tým že každý kto vyjadrí nesúhlas s main-streamom je označený ako extrémista. Aj v otázke Brexitu boli tí co boli proti tomu ako funguje súčasná EU označení takto. Je vyjadrenie nesúhlasu automatický extrémizmus? Ak áno tak je veľmi smutné že ľudia musia fungovať ako stádo kráv ktoré musí prikyvovať tomu čo niekto povie.
Aj keď nie som aktívny politik zvažujem vstup do jej diania. Prečo? Žiadna strana ani politik nezastávajú môj názor. Nemám žiaden zámer zbohatnúť cez politiku. Zastávam názor že šikovný človek sa vie legálne zabezpečiť aj bez štátnych zákaziek, vrátkach DPH a iných populárnych spôsobov. Politikov beriem ako športovcov, iba úbohý slaboch dopuje a podvádza.