
O osude 508 miliónov obyvateľov EU rozhoduje hrsť poslancov v Brüsseli. Čo vlastne ale my bežný ľudia vieme o týchto politikoch?
Ako získali takú moc? Čo dokázali v minulosti že dostali takú dôveru? Stačí sa pozrieť na zoznam elitných politikov Euro-parlamentu. Hernan Van Rompuy mal vyšší plat ako Barack Obama, nezvolili ho občania ale politici medzi sebou! Nikoho nezaujímal názor občanov pri výbere!
Martin Schulz taktiež nie je výnimka, patrí k čelným predstaviteľom EU. Vzdelanie? Omyl! Tento človek robil knihovníka, nemá vysokú školu ani skúseností z politiky. Takýmto tempom bude riadiť EU v budúcnosti kto bývalí porno herec?

Brexit
Chuť vystúpiť z EU v Anglicku nevznikla z jedného dňa na druhý. Vzťah individuálnych štátov k EU je plný nepomerov. Veľká Británia napríklad nebola odkázaná na lukratívne eurofondy ako Slovensko. Pre tento štát boli zaujímavejšie podmienky obchodu, tam však vznikol problém. Aby získal štát lepší obchod obetoval hranice a úroveň bezpečnosti na vlastnom území.
Občania GB si však uvedomili že obchod pôjde aj bez EU a tým pádom viac stratili ako získali členstvom v únií. Nigel Farage veľmi dobre vedel že jeho nie práve džentlmenský prejav v Europarlamente dodá ľudom odvahu pri referende povedať "bye bye EU".
Drž hubu a krok, euro-občan!
Hovorí sa že sila vodcu sa ukazuje keď vznikne kríza. EU mala už 2 a každý krát pohorela na plnej čiare. Pamätáte si na vznik Eurovalu pre Grécko? Do tejto čiernej finančnej diery prispievali štáty ktoré vďaka tomu zhoršili vlastné finančné "zdravie". Slovensko si napríklad muselo požičať aby prispelo Grécku! Efekt Eurovalu? Žiaden, do dnes je Grécko vysoko zadlžené a užíva si Euro ktoré oslabilo na niekoľko rokov. Protesty obyvateľov proti Eurovalu v Nemecku, Česku, Rakúsku, Maďarsku a na Slovensku nepriniesli nič. Nikoho v Brüsseli ani nezaujímali, nebol dôvod na referendum o vylúčený Grécka z menovej únií. Prominentný analytici povedali že existujú aj iné štáty pod názvom (PIIGS), ktoré taktiež ohrozujú Euro, boli vysmiaty priamo na pôde euro-parlamentu v Brüsseli. Dnes je Euro na dobrej ceste k zimabskému doláru.

Druhou krízou ktorá EU trápi do dnes je tá utečenecká. Angela Merkel nielen bez opýtania sa Nemcov ale aj členských štátov otvorila ľudom hranice spoločnej Európy. Pustila sem potencionálnych teroristov a ľudí ktorý majú obrovský problém sa integrovať do našej spoločnosti.
Neviem ako Vy ale ja si predstavujem úniu trochu inak. Práve tu narážame na klinec do rakvy EU. Ak nesúhlasíte s "mainstreamom" ste automatický extrémista. Médiá mimochodom hrajú nemalú úlohu v tejto chorej myšlienke. To že EU spolupracuje na cenzúre s médiami je všeobecne známe. Média dlho mlčali a vysielali rôzne polo-pravdy o útokoch v Londýne, taktiež aj o totožnosti či pozadia útočníkov. Tento trend pokračoval aj po útokoch v Brüsseli, Švédsku či v Nemecku. Osobne sa mi začínajú média podobať na televízne správy v Severnej Korei. Vysielať sa bude iba to čo schváli "vodca" v prípade EU vysokopostavený ľudia ktorých nevolili občania ale politici medzi sebou.
Ak neexistuje pre ľudí alternatíva sú tu iné a menej prijemne alternatívy ako: mafia, extrémna pravica a iné nežiadúce skupiny. Toto isté sa deje či už geopoliticky v EU ale aj regionálne na Slovensku. V Nemecku mali ľudia plné zuby Merkelovej CDU a tak narástla podpora AFD(extrémne pravicová politická strana), voliči chceli takto potlačiť záujmy Nemecka v EU. Na Slovensku nám kraľuje zločinecká skupina okolo Fica, Bugára a Danka a tak ľudia volia zo zúfalstva Mariána Kotlebu.
Otázka na záver znie: Nevidia Euro-politici nesúhlas občanov alebo im to ich mocný sponzori, mecenáši nechcú dovoliť? Isté je iba jedno že ak takto bude EU pokračovať čakajú nás časy či už občianskych nepokojov, finančnej krízy alebo aj obávanej vojny, ktorá by mala na ľudstvo katastrofálne následky.