Nápad zvýhodniť občanov starej časti hlavného mesta je dobrý,vôbec však nefunguje!Parkovacie karty/rezidenčné parkovisko, nápad dobrý avšak absolútne nefunkčný.Každý deň vidím cezpoľné ŠPZ ak si veselo parkujú na vyhradených miestach, či s kartou MU Staré Mesto alebo bez. Dokonca ak sa pohybujete v okolí Palisád je možné vidieť biele teréne auto s Dubajskou ŠPZ ktoré má parkovaciu kartu MU Staré Mesto.
Ako funguje, respektíve nefunguje rezidenčné parkovanieAk si chce napríklad firma vyžiadať kartu MU Staré Mesto zaplatí niečo cez 1000 Eur. Povedzme si však úprimne, táto suma je relatívne nízka pre úspešnú firmu.Prečo napríklad nie je iná suma pre fyzického občana a pre firmy?!Myslím si že firmy/majitelia budov kde sídlia firmy by mali sami zaobstarať parkovanie, mimo miest ktoré patria bežným občanom.
KorupciaJe relatívne jednoduché si zohnať parkovaciu kartu po známosti, dokonca si dovolím tvrdiť že je to výhodný business. A tak sa niet čomu čudovať že držiteľ parkovacej karty MU Staré Mesto je napríklad z divokého východu Slovenska a má ŠPZ KE.
Mesto Bratislava
Nie je žiadne verejné tajomstvo to že na miestnom úrade vládne a kraľuje korupcia. Stavebné povolenie? Otázka výšky úplatku. Niet sa čomu čudovať že v historickom centre máme odporné sklenené budovy. Čo ma však najviac vytáča je to že ten kto stavia nemá praktický žiadnu povinnosť zabezpečiť parkovanie, napríklad podzemnou garážou. Výsledok je ten že vznikne väčší počet bytov alebo firiem ktoré automatický súperia o tých mizerných pár miest na parkovanie.
Ivo Nesrovnal
Primátor a jeho nápady sú niekedy do neba volajúce. Je pravda že naftové agregáty sú viac škodlivé dokonca aj karcinogéne a bolo by fajn ich v meste obmedziť. Primátor však zabudol že na rozdiel od Prahy, Bratislava nemá veľko kapacitné parkoviská mimo mesta kde tieto autá môžu parkovať. Taktiež si neviem predstaviť niekoho s autom ktoré má hodnotu niekoľko tisíc euro ako si ho nechá 3-4 kilometre od domu na pospas autičkárom. Taktiež doprava/ nosný systém nie je spravený tak aby ste sa k autu mimo mesta dostali za pár minút. Myslím že by bolo vhodné vytvoriť parkoviská namiesto ďalších ohavných administratívnych budov.