Sme až moc tolerantný k Moslimom v EU

Osobne ma uráža ak vidím či už na Slovensku, Nemecku, Rakúsku mešity

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Keď cestujem do nového miesta tak sa snažím byť slušným turistom a hosťom, ktorý si váži možnosť byť niekde inde ako doma. Taktiež aj naše Európske ženy,tie majú povinné v Saudskej Arábii mať oblečenie "vyhovujúce" lokálnym predpisom. Počul som už z rôznych zdrojov, že ak sa tento zákon nerešpektuje tak je tam minimálne mastná pokuta a nepekné napomenutie. My však tolerujeme to, že ženy chodia po našich nákupných centrách ako reklamy na smetiarske sáčky. Nechcem týmto nikoho uraziť, ide však o to že toto oblečenie pokladám za identický poburujúce ako to, že by oproti mne išla žena oblečená ako prostitútka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako to funguje tam kde sa žije vierou menom Islam?

Podľa fundamentalistického zákona by mala žena iba vtedy chodiť po verejnosti/nákupoch ak na to muž nemá čas alebo ho zdravie k tomu nepustí. Respektíve, ak je muž bohatší tak tieto nákupy vybavuje osobný šofér, žena moc z auta nevystupuje iba tam kde je ženský kolektív a žiaden muž. Je to síce divné že šofér nevadí ako muž. V praxi to znamená že tieto dámy ktoré sa promenádujú po nákupných centrách v EU reálne nežijú to čo tak reprezentujú.A toto práve mňa osobne vytáča najviac, je to iba ukážka a hra sa na niečo. 

Švajčiarsky Príklad

Od Júla 2016 platí vo Švajčiarskom kantóne Ticino (Tessin) zákaz nosiť takzvanú "Burku". Zákon sa stretol s veľkým pochopením u domácich, s výnimkou majiteľov hotelov a luxusných obchodov. Dôvod? Hostia z arabských štátov tvoria iba 2.1% turistov, utratia však priemerne 435CHF za deň čo je najviac zo všetkých. Ako funguje zákaz? Začnime obľúbenými pokutami, za nerešpektovanie zákona hrozí 100-1000CHF. Prehrešok sa dokumentuje a za opakovaný prešľap je pokuta 10.000CHF. Veľvyslanectvo Saudskej Arábie má v oficiálnej stránke vyznačené že neodporúča cestovať do Ticina ak nebude rešpektovaný tento zákaz. Dokonca sa vytlačili varovné letáky a reklamy pre turistov po Arabsky. Kantón Ticino sa vyjadrilo k zákazu nasledovne: My nikomu nezakazujeme vykonávať svoju vieru, sme však toho názoru, že takéto "maskovanie" identity nie je vhodné či už vo verejnom živote alebo na futbale, my bežní občania nosíme tričká, rifle, košele, sukne alebo klobúky". 

SkryťVypnúť reklamu

EU

Aj keď sa snaží EU vzbudiť dojem jednoty a spoločného fungovania, určitá skupina sa snaží byť iná a to za každých okolností. Nemyslím si že je zlé byť iný, ak to však prekračuje určité pravidlá a tradície tak to sem jednoducho nepatrí. Kým však stále budeme cúvať alebo naopak tlieskať tomu čo nás pomaly bude utláčať, tak nečakajme nič iné ako útoky, ako si dovoľujeme niečomu povedať "nie" alebo nedajbože si urobiť srandu vo forme karikatúry. Musia existovať hranice toho čo je prípustné a čo nie, aj keď boli "moderný" Turci problém v Nemecku, dokázala sa veľká skupina prispôsobiť a fungovať v novom bydlisku a to bez veľkých problémov. Nevidím v tom problém ak má veľké mesto 1-2 modlitebné miesta, nie však 10-15 ako vyžadoval jeden Sýrčan v Mníchove. Kde v Saudskej Arábii nájdete napríklad katolícky kostol? Ja osobne si ani neviem predstaviť čo by obnášal plán jeden postaviť pre minoritu veriacich. Myslím si že treba povedať rázne STOP, tu nejde o rasizmus ide o zachovanie tváre starej dobrej Európy. 

Roland Ondrus

Roland Ondrus

Bloger 
  • Počet článkov:  265
  •  | 
  • Páči sa:  39x

Ahojte, Zaujímam sa o politické témy na Slovensku a v zahraničí. Snažím sa prezentovať osobný názor alebo prísť s niečím čo budí záujem v zahraničí (Švajčiarsko/Nemecko) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
INEKO

INEKO

117 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

313 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu