Jemné stvorenie alias motýľ....

Deň belasého motýľa. Hovorí vám to niečo?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tak a je to tu. Konečne deň kedy mám možnosť pomôcť aj ja. Včera som dostala mail či nechcem pomôcť ľudom so svalovov dystrofiou. Nevedela som čo to tá svalová dystrofia je a preto som sa rozhodla zistiť si o tom niečo.

Svalová dystrofia je vlastne ťažké ochorenie svalov celého tela. Ochorenie je v určitej miere progresívne, postupne sa zhoršujúce a môže viesť k odkázanosti na mechanický alebo elektrický vozík. Sú však aj určité druhy tochto ochorenia kedy je dokonca nutné aby pacient mal dýchací prístroj.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečo ale píšem? Pretože sa bude robiť verejná zbierka. Z akého dôvodu? Je to preto lebo niektoré pomôcky pre ľudí so svalovov dystrofiov štát nehradí. A pritom ľudia s týmto ochorením sú na tie pomôcky odkázaný, pretože im nahrádzajú napríklad náhradné ruky, nohy.... Táto zbierka sa robí preto aby sme mohli týmto ľuďom pomôcť, skrze finačné prostriedky za ktoré sa kúpia napríklad: dýchacie prístroje, oxigenerátory, ambuvaky, odsávače hlienov, zdviháky, elektrické vozíky a iné špecifické prístroje.

Symbolom tochto ochorenia je motýľ. Prečo? Pretože motýľ je krehký a zraniteľný. Taktiež aj týto ľudia nie sú iný.

SkryťVypnúť reklamu

Od 11.mája-do 31.júla 2009 môžete do zbierky prispieť pomocou SMS správy na čislo 877 v tvare: DMS MOTYL. Cena jednej SMS je jedno euro. Ja som prispela. A ak by ste neverelili tomuto článku pochopím to. Ale istotne aj u vás v meste sa pohybujú ľudia s letáčikmi. Preto sa skúste zastaviť pri nich. Vypočuť si ich a možno aj prispieť a pomôcť druhým ľuďom....

Michaela Jana Rolčeková

Michaela Rolčeková

Michaela Rolčeková

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý človek s veľkou fantáziou a ešte väčšou výrečnosťou. Nedržím svoje reči na uzde a nehanbím sa za ne. Zoznam autorových rubrík:  NábožentsvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
SkryťZatvoriť reklamu