Do čerta aj s fajčením

Je to to už 2 roky, čo som zmenil svoj ranný rituál a prestal každé ráno rukou šmátrať po nočnom stolíku hladajúc cigarety a zapalovač. Po skončení mojej kariéry aktívneho fajčiara som sa ale pozvolna prehupol do kariéry aktívneho paranoika a za prvý rok abstinencie som si svojpomocne a svojstojne diagnostikoval 3 rakoviny pľúc, z ktorých sa vykľuli len dve virózy a jeden zápal priedušiek. A tak som sa nakoniec s úľavou musel zmieriť, že zatiaľ ešte nezomriem na rakovinu ani chronickú obštrukčnú chorobu pľúc a budem si musieť nájsť inú strašnú formu odídenia z tohto sveta ... napríklad leteckú katastrofu alebo bolesť zubov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (66)

Šalalala bum nevrav hop pokiaľ si nepreskočil a tak Ivana pred týždňom rozboleli zuby spôsobom nevídaným. Keď sa ružové pilulky štastia zvané Ibalgin minuli, zdvihol Ivan telefón a objednal sa k zubárovi.

Moja radosť zo stretnutia s mojím prvým zubárom v Anglicku sa dala krájať a mladý Afgánec s chrupom belším ako moj ksicht keď som vkročil do ordinácie to vycítil. S úsmevom od ucha k uchu zavrel plechovku plnú vianočných sladkostí a poznamenal, že nevyzerám na to, že by som sa chcel nimi ponúknuť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O 15 minút stojac nado mnou sa ma pýta, že koľko som fajčil denne a ako dlho. Myslím, že vedel ako bohapusto klamem, keď som priznal maximálne 10 cigariet denne za 8 rokov, ale ja som vedel, že neklame keď mi oznámil, že skoro všetko poškodenie chrupu čo mám, je vďaka fajčeniu.

Idúc domov s dvoma zaplátanými zubmi a vo vačku s lístkom s termínom na ďalšie štopkanie mojich deravých zubov, som si v duchu opakoval - Do čerta aj s fajčením, ešte 2 roky po a stále mi to spôsobuje problémy. .. a možno keby dakto na škatuľku napísal, že budem mať z toho problémy so zubami tak by som pri mojom strachu zo zubárov aj skorej prestal.

SkryťVypnúť reklamu

Strašiť dvadsiatnika rakovinou pľúc, erektílnou disfunkciou či tým, že zomriem mladší by nebolo také efektívne ako keby mi pred nosom niekto zamával zubárskou vŕtačkou. To ostatné si neviem živo predstaviť, toť ale tú vŕtačku som mal v zuboch len nedávno.

Thank you for smoking

Ivan Rolko

Ivan Rolko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Starnúce lietadlo, ktoré lietanie zo skúšok na svojej alma mater zamenil za lietanie medzi Anglickom, Nemeckom a Slovenskom a za lietanie s RC vrtuľníkom v parku vo voľnom čase.V nevoľnom čase - informatik na voľnej nohe Zoznam autorových rubrík:  Spartakiádne cvičeniaIskričkovské sľubyZo života Timurovej družinySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu