Keď je zákazník spokojný v servise

V poslednej dobe sa mi nič nedarí . To že v mojej domácnosti došla káva v to isté ráno ako sa minula zubná pasta a ústna voda a jedlo pre mačky je neklamným znakom, že by som mal opustiť potápajúcu sa loď a vybrať sa vyprázdniť chladničky mojich rodičov, budúcich svokrovcov... alebo si robiť zoznamy pred nákupom. Ako posledný akt predprípravy na cestu na Slovensko som sa rozhodol vymeniť pneumatiky na mojom aute za úplne nové.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

Moja mačka javila väčší záujem o vlastný tieň na stene a moja polovička o písanie zoznamu Ježiškovi, a len z gauča sa ozvalo, že keď si kupujem pneumatiky ako darček na Vianoce, tak nový notebook by som si mohol odpustiť . Nie práve rovnaké, ale sklonil som sa poď ťarchou tejto logiky.

Po krátkom prieskume trhu z pohodlia mojej obývačky som zistil, že síce v inom servise ako mojom ma výmena pneumatík bude stáť o 50 libier menej, ale v inom servise mi to buď nespravia na počkanie, alebo sú ďaleko alebo tam len proste nerobí Robert Gay.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sediac oproti inému Angličanovi s okrúhlou tvárov som rozmýšlal nad istotami človeka v živote. To, že Robert sa mi vždy postaral o auto perfektne bola moja istota, ale Robert mal chrípku. Že som ja truľo je od toho dňa ďalšou istotou.

Kevin na mňa pozrel cez monitor a pýta sa - My sme vám robili kalkuláciu na 520 libier, však?

- Áno, odpovedám smutne a ako Slováčisko odchovaný slovenskými servismi, s očami čerstvo postrelenej srnky a skrčenými ramenami čakám, že cena, ktorú si pamätám bude ešte vyššia, alebo zdraželi kvôli kríze, alebo ...

- Ahaaaa...a robil vám aj niekto iný kalkuláciu?

- Áno, Kwik Fit.

SkryťVypnúť reklamu

- Boli lacnejší čo?

- Keď som vyslovil - Hej, 430 - za Kevinom sa zjavila moja mami s pohoršeným pohľadom a výčitkou, že klamať sa nemá, a zpod Kevinovho nosa sa len ozvalo - OK, tak 430 - a o minútu mi do ruky strčil faktúru s cenou 430GBP, klúče do auta a pomohol mi zdvihnúť moju sánku zo zeme.

Fakt neviem, prečo som si vymyslel 430 a nie 380 ale asi lebo som truľo.

Dodnes som si nebol istý ako to môj servis robí, že bez problémov prežíva finančnú krízu ale odvtedy majú istotu, že najbližšie svoje auto opäť zoberiem k nim. Život je postavený na istotách a spokojný zákazník je istota budúceho príjmu.

SkryťVypnúť reklamu

A ja vyrážam na Slovensko. Tak buďte na mňa dobrí, lebo zas budem frflať.

Ivan Rolko

Ivan Rolko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Starnúce lietadlo, ktoré lietanie zo skúšok na svojej alma mater zamenil za lietanie medzi Anglickom, Nemeckom a Slovenskom a za lietanie s RC vrtuľníkom v parku vo voľnom čase.V nevoľnom čase - informatik na voľnej nohe Zoznam autorových rubrík:  Spartakiádne cvičeniaIskričkovské sľubyZo života Timurovej družinySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu