EURO zabíjanie psov 2012

V úvode sa ospravedlňujem za krutý nadpis - ale kruté činy, si zaslúžia len kruté nadpisy. Tento blog sa mi píše veľmi ťažko. Pôvodne som chcel napísať úplne o niečom inom, ale rozhorčenie, ktoré vo mne vzniklo po prečítaní si istého článku, dnes posunulo všetky moje iné témy na druhú koľaj. Som veľkým fanúšikom futbalu a s blížiacimi sa Majstrovstvami Európy vo futbale, ktoré sa uskutočnia v Poľsku a na Ukrajine od 8. júna 2012, sa začínajú pomaly objavovať rôzne články, ktoré hovoria o prípravách na toto podujatie. Práve jeden z takýchto článkov ma pravdupovediac šokoval.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Článok, ktorý sa prednedávnom objavil na jednom zo slovenských spravodajských portálov a ktorý ma tak šokoval, má nadpis „Ukrajina čistí ulice, túlavé zvieratá spaľuje zaživa"...Spočiatku som si tento článok ani nechcel prečítať, pretože viem, že pri podobných témach mám následne dlhšiu dobu problémy pri zaspávaní, no jednoducho, nemohol som sa krutej pravde postaviť chrbtom a rozhodol som sa jej čeliť.

V článku sa spomína Ukrajinské mesto Lysychansk, v ktorom sa v súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami a nimi spojeným príchodom množstva fanúšikov a turistov, rozhodli na poslednú chvíľu riešiť alarmujúcu situáciu s voľne pobehujúcimi zvieratami skutočne radikálne. So strachom pred hanbou, ktorú by mohli miestni radní páni zažiť z pohoršenia turistov nad túlavými zvieratami, sa rozhodli zakúpiť „pojazdné krematórium". Pracovníci, ktorí túto malú továreň na smrť obsluhujú, dennodenne „hliadkujú" v uliciach mesta s tým, že ak vidia voľne pobehujúceho psa - bez rozdielu toho, či ide o psa túlavého alebo psa, ktorý odbehol majiteľovi - odchytia ho a veľmi neodborným a nehumánnym spôsobom ukončia jeho život. Vhodia ho zaživa ! do pece, ktorá je rozpálená na 900°C...Poviem Vám, len pri predstave tohto absurdného činu je mi zle a neviem si predstaviť, čo sú to za monštrá, ktoré to vymysleli a ktoré toto všetko praktikujú. Je to smutná, drahá a krvavá daň, za čisté ulice, pred nejakými majstrovstvami.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hovorí sa, že ak človek vykoná niečo kruté, že je to zverský čin. Žiaľ, nie je to čin zverský, pretože zvieratá takéto veci nerobia. Je to čin čisto ľudský. Smutné je to, že toto je len jeden z mála prípadov, keď sa človek voči zvieratám správa „ľudsky". Za konkrétnymi príkladmi nemusíme ísť ďaleko. Pôsobím v občianskom združení Správna vec, ktoré sa okrem iného venuje aj pomoci zvieratám a je smutné vidieť všetky tie fotky psíkov a mačiek, ktoré boli týrané „ľudskosťou", a ktoré sú dôkazom, že monštrá sa vyskytujú aj u nás na Slovensku.

Ako som spomínal, som veľkým fanúšikom futbalu. No väčšmi fandím životu - ľudskému aj zvieraciemu, pretože je to stále život živej bytosti. Preto sa na nejaký zápas majstrovstiev na Ukrajinu pozrieť nepôjdem, ako som zvažoval. A preto na záver prikladám aj link, kde sa môžete podpísať pod internetovú petíciu za zastavenie tejto krutosti na Ukrajine. http://www.thepetitionsite.com/2/tell-ukraine-to-stop-burning-animals-alive/ Ďakujem Vám.

Roman Bendík

Roman Bendík

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

absolvent Právnickej fakulty UPJŠ, Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu