Koho voliť?!

Posunili sme sa v čase a zrazu sa zvolebnieva. Takže opäť sa nám naskytá otázka koho voliť? Zdá sa to len mne alebo je to zo štvorročia na ďalšie "malo byť štvorročie" ťažšie? Troška si rozanalyzujme alternatívy ktoré nám politické spektrum ponúka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? 

Veľmi nerád generalizujem a robím nepodložené obvinenia, ale ša politická kultúra nás núti k jednému tvrdeniu: "Všetci kradnú". Môžu byť modrí, červení, zelení, spravodliví, prokapitalistickí, proobčianski, alebo hranatí každý si chce nahrabať čo najviac, aj keď po tom čo Vlado rozpredal túto republiku svojim kamarátom je toho z roka na rok ešte menej. Aj keď dotácie z EÚ je tiež pekný biznis, však preto sme im aj prispeli. No vráťme sa späť otázke koho voliť? (poradie strán je čisto náhodné, nebudem písať o stranách ako sú Smer, HZDS, SNS, SMK, pretože irelevantné veci vyhadzujem z repertoára)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SDKÚ

Malý Miky to z pozadia nezvládal a mal veľké problémy so svojím neudržatelným egom a rozohral si vlstnú hru, kde obišiel Radičovú a ako premiérku ju odstavil na druhú koľaj. Jeho schôdzky s Ficom ho v mojich očiach ešte viac degradujú. Ivan Mikloš veľký Hayekovec, neviditeľná ruka slovenského trhu, taktiež jedna z osôb, ktorá sa veľmi teší z toho, že Radičová nie je premiérka. Zradila ju celá strana, ktorá ju dotlačila k tomu aby spojila hlasovanie o eurovale s vyslovením dôvery. K tomu všetkému sa pridáva ešte pán facebooKÁR Kaník, ktorý sa viac venuje svojmu hotelíku v Banskej Štiavnici, kde odvody do soc. poisťovne je cudzí pojem.

SkryťVypnúť reklamu

SDKÚ - určite nie!

KDH

To, že som ateista neovplyvňuje moj názor na nich. Kreštanské morálne hodnoty majú čosi do seba, keď sa neuplanujú stredovekým štýlom. Napriek tomu, že prostitúcia medzi kresťanské hodnoty nepatrí, páni z KDH by si ju mali napísať do programu, pretože to jediné sa od nich očakáva. Nevýrazné osobnosti, ktoré nič nedopĺňa, žiadne rozumné návrhy zákonov, nič čo by túto stranu posúvalo mimo slovenský politický štandard.

KDH - Hell no!

SaS

Na jeden strane oceňujem, čo Sulík spravil v prípade Eurovalu, na druhej to, že to na prijatie Eurovalu nemalo žiaden efekt, akurát ten, že padla vláda, výrazne znižuje preferencie SaS. To, že si so svojím neoblomným morálnym postojom Sulík zachoval tvár je pekné, no nerobil si tým náhodou PR pre nadchádzajúce voľby? To, že táto vláda nevydrží 4 roky bolo celkom jasné. Na SaS mi nesedia ich podnikateľské praktiky, a taktiež nikdy som nepochopil, čo tam robili obyčajní ľudia.

SkryťVypnúť reklamu

SaS - určite nie.

Most-Híd

Strana, ktorá nič nevyrobila. Ani škandál ani nič pozitívne, žiadny veľký návrh. Keby sme boli vo Švédsku povieme si, nič nepotrebujeme krajina beží v poriadku keď nie sú škandály je to dobrá strana. Tu samozrejme nie sme vo Švédsku, tu je treba tvrdo pracovať a nie užívať si teplé miesta v parlamente. Postoj OKS a to ako sa zachovali, taktiež strane nepomoholo.

Most-Híd - nem.

Ak vám tento článok nedal odpoveď na to koho voliť, cítite sa správne, ja to neviem a dúfam že aspoň pár tisíc ľudí zdieľa tento pocit. Prečo dúfam? Lebo tu nie je strana ktorá by bola slušná a hájila by aspoň z časti záujmy a potreby občanov tejto "bzevládnej" republiky. Čakám na slušnú stranu, možno sa dočkám, keď nie skúsim sa uchádzať o Švajčirske občianstvo, je to ťažký a zdĺhavý proces, ale uričite sa skôr dočkám toho občianstva ako slušnej politickej strany na Slovensku.

Roman Kalina

Roman Kalina

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád hovädzí jazyk v aspiku, ruské vajce, utopence, bulharské mojito, šušťáky, mastné vlasy, karpiny v očiach, neostrihané nechty na nohách, priblblé otázky, Roberta Fica, drišľak, Senzus, RTVS, rádio Devín, Miša Gučíka ako Blade-a, bigotných katolíkov, chlpaté pazuchy, rakúskych colníkov, slovenských policajtov, východňarov, turecké záchody, ponožky v sandáloch, české zadovky a predovky, tričká bez rukávov, slovenských predavačov, slovenských čašníkov, stredoškolské učiteľky s "profesorským titulom", dementných ľudí, bratislavské cesty, kórejské autá, zarytých nacionalistov, poľskú hydinu, vytetované čínske znaky, ženskú "inteligenciu" golf a iné nekontaktné športy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu