Konzervatívci v SaS!

Mgr. Igor Matovič, Ing. Erika Jurinová, Ing. Martin Fecko, Mgr. Jozef Viskupič sú členmi nezávislého občianskeho hnutia Obyčajní ľudia, ktorí sa ocitli na posledných 4 miestach kandidátky politickej strany SaS. "Preto sme pri­jali po­nuku Richarda Sulíka zo strany SaS (Sloboda a Solidarita), aby sme kan­di­do­vali na ich kan­di­dátke, "píšu na svojej internetovej stránke Obyčajní ľudia. Ako môže Richard Sulík ponúknuť misto na svojej kandidátke ľuďom, ktorých názory sú úplne protichodné s názormi strany SaS?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (73)
Obrázok blogu

"Drogy či mäkké, alebo tvrdé, po­va­žu­jeme ich za oby­čajné svin­stvo, ktoré zni­čilo a ničí ob­rov­ské množ­stvo hlavne mla­dých živo­tov. Užívateľov drog po­va­žu­jeme za obete ob­chod­ní­kov s dro­gami, na­priek tomu si ne­mys­líme, že by ich uží­va­nie malo byť au­to­ma­ticky bez­trestné," píšu na svojej stráne Obyčajní ľudia. SaS je za dekriminalizáciu marihuany, čo je jasne v rozpore s názormi Obyčajných ľudí.

Ďalšie vybrané názory zo stránky Obyčajní ľudia:

"Interupcie po­va­žu­jeme za za­bi­tie bez­bran­ného stvo­re­nia, kto­rému ne­ľud­sky be­rieme šancu na život."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"My so za­ve­de­ním re­gis­tro­va­ných par­tners­tiev na Slovensku ne­sú­hla­síme."

"Dotýka sa nás, ak nie­kto sta­via cir­kev do po­zí­cie prí­živ­níka, ktorý nás len vy­ci­ciava. Zabúdať na his­to­rický prí­nos cir­kví pre našu spo­loč­nosť je do­slova zvrá­tené. Myslíme si, že ak by sa každý z nás ria­dil čo i len Desatorom, svet by bol dnes ur­čite lepší."

Tieto názory sú značne protichodné s názormi liberálnej strany SaS. Postoje Obyčajných ľudí na Interupcie, Registrované partnerstvá a odluku cirkvi od štátu sú jasne konzervatívne. Na porovnanie ponúkam názory SaS:

"Držbu a pestovanie marihuany dospelou osobou v rozsahu na vlastné účely legalizovať, rovnako ako požitie marihuany alebo jej podanie inej dospelej osobe v súkromí, alebo v súkromí iného s jeho súhlasom."

SkryťVypnúť reklamu

"V oblasti právnej úpravy umelého prerušenia tehotenstva, pokiaľ ide o podmienky jeho výkonu, sme za zachovanie súčasného právneho stavu. Sme proti sprísňovaniu aj proti zjednodušovaniu súčasných podmienok."

"Pre páry rovnakého pohlavia zaviesť nový právny inštitút životného partnerstva založený na princípe vzájomnej vyživovacej povinnosti partnerov zakladajúci medzi partnermi príbuzenský vzťah so všetkými právnymi následkami vrátane dedenia zo zákona v I. dedičskej skupine."

"Zrušiť priame financovanie cirkví zo štátneho rozpočtu a nahradiť ho rozšírením zoznamu subjektov, ktoré môžu byť prijímateľom v rámci dobrovoľného poukázania časti dane z príjmu fyzických osôb aj o registrované cirkvi"

SkryťVypnúť reklamu

A ja sa pýtam, čo robia ľudia: Igor Matovič, Erika Jurinová, Martin Fecko, Jozef Viskupič so svojimi konzervatívnimi názormi, na kandidátke liberálnej strany SaS? Aké ciele týmto sleduje? Nahnať si preferencie aj od konzervatívcov?

Sulík určite neponúkol miesta na kandidátke týmto ľuďom preto, že by súhlasil s ich názormi. Niektorí môžu argumentovať tým, že sú na posledných štyroch miestach, čo je irelevantné pretože Obyčajní ľudia píšu na svojej stránke: "Ponúkol (pozn. Sulík) nám miesto v pop­redí kan­di­dátky, ale my sme si na­ko­niec vy­brali tie úplne po­sledné štyri." Je úplne jedno na ktorom mieste títo štyria sú, dôležité je že tam sú, a týmto sa strana SaS degradovala dúfajme nielen v mojich očiach.

Roman Kalina

Roman Kalina

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád hovädzí jazyk v aspiku, ruské vajce, utopence, bulharské mojito, šušťáky, mastné vlasy, karpiny v očiach, neostrihané nechty na nohách, priblblé otázky, Roberta Fica, drišľak, Senzus, RTVS, rádio Devín, Miša Gučíka ako Blade-a, bigotných katolíkov, chlpaté pazuchy, rakúskych colníkov, slovenských policajtov, východňarov, turecké záchody, ponožky v sandáloch, české zadovky a predovky, tričká bez rukávov, slovenských predavačov, slovenských čašníkov, stredoškolské učiteľky s "profesorským titulom", dementných ľudí, bratislavské cesty, kórejské autá, zarytých nacionalistov, poľskú hydinu, vytetované čínske znaky, ženskú "inteligenciu" golf a iné nekontaktné športy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu