Ochranca demokracie, súdruh Čaplovič

"Ukončením druhej svetovej vojny neskončila naša povinnosť chrániť mier, demokraciu a zároveň nevyhnutnosť bojovať s myšlienkami intolerancie, xenofóbie, antisemitizmu i rasizmu," vyhlásil to podpredseda vlády Dušan Čaplovič.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Súdruh Dušan
Súdruh Dušan (zdroj: SITA)

Veľmi pekné slová. Blíži sa výročie ukončenia 2. svetovej vojny, a tak sa patrí povedať niečo pekné o demokratických hodnotách. Neviem prečo, ale z úst pána Čaploviča znejú inak. Majú inú príchuť, povedal by som až takú pachuť. Pretože keď človek, ktorý v časoch normalizácie vstúpil do KSČ, chce kázať o dodržovaní demokratických hodnôt po druhej svetovej vojne, pravdepodobne trpí stratou pamäti a nepamätá si asi tak prvých 43 rokov svojho života.

"V druhej svetovej vojne podľa vicepremiéra Čaploviča bojovali naši otcovia a starí otcovia, teraz je preto symbolická štafeta boja za mier, slobodu a spravodlivosť v našich rukách." Štafetu prebral pán súdruh trocha neskôr, ale voliči strany Smer mu to určite prepáčia, veď mýliť sa je ľudské, veď čo na tom keď sa niekto mýli 43 rokov.

Roman Kalina

Roman Kalina

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád hovädzí jazyk v aspiku, ruské vajce, utopence, bulharské mojito, šušťáky, mastné vlasy, karpiny v očiach, neostrihané nechty na nohách, priblblé otázky, Roberta Fica, drišľak, Senzus, RTVS, rádio Devín, Miša Gučíka ako Blade-a, bigotných katolíkov, chlpaté pazuchy, rakúskych colníkov, slovenských policajtov, východňarov, turecké záchody, ponožky v sandáloch, české zadovky a predovky, tričká bez rukávov, slovenských predavačov, slovenských čašníkov, stredoškolské učiteľky s "profesorským titulom", dementných ľudí, bratislavské cesty, kórejské autá, zarytých nacionalistov, poľskú hydinu, vytetované čínske znaky, ženskú "inteligenciu" golf a iné nekontaktné športy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu