Slovenský producent LEMAN a čínsky elektropop, pesnička Baobei

Jeho žáner je neobvyklý, bpm v jeho pesničkách je 140, spieva po slovensky aj po čínsky, texty sú o láske, priateľstve, miestach na Slovensku a v Číne. Lemanove hudobné videá sú zverejnené aj na čínskych sociálnych sieťach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

LeMan je spevák a producent zo Slovenska. Jeho piesne sú o medzinárodných vzťahoch, ľudských túžbach a strachoch, priateľstve a zaujímavých miestach v Európe.

Začiatky

LeMan sa narodil v roku 1984 v Bratislave, v bývalom Československu. V súčasnosti žije v Bratislave.

Vyštudoval právo na Slovensku, v súčasnosti sa venuje prekladateľstvu a tlmočníctvu (www.preklady-taliancina.sk) a marketingu na čínskych a západných sociálnych sieťach.

V školských časoch sa aktívne učil hrať na gitare, klavíri, spevu a tanci hiphopu a elektrickej boogie. Už v 15 rokoch pôsobil ako gitarista a spevák v garážovej kapele. Po roku existencie sa však kapela rozpadla. To bolo znamenie, že je vhodnejšie robiť hudbu na počítačovom softvéri, v tom čase našiel priateľov, ktorí mu predstavili Fruityloops a Audacity na nahrávanie hlasu. Na lepšie pochopenie kúzla hudobnej kompozície sa Leman vo svojich 23 rokoch začal zúčastňovať špeciálnych kurzov hudobnej kompozície na ZUŠ Nevädzova na špeciálnych hodinách hudobnej kompozície s vynikajúcim učiteľom klavírnej kompozície Ladislav Pátkoló.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vo svojich 25 rokoch si vybral cestu práva právo a prekladateľstvo, aby sa naučil, ako zarobiť dosť peňazí a životných skúseností, aby mohol jasne pochopiť svoje životné priority ... a vo svojich 32 rokoch si vybral ako seriózne hobby práve hudobnú a video produkciu nielen pre čínske publikum.

Štúdium v Číne

Keď sa začala v roku 2013 vojna v Ukrajine, susednom štáte Slovenska, táto hrozná udalosť jasne stanovila jeho priority. Je potrebné venovať život vyššiemu cieľu. Bolo by veľmi uspokojujúce podporovať mier a kultúrnu spoluprácu medzi národmi, pretože ľudia sa boja nepoznaného, a preto možno príbehy v slovenčine, čínštine a angličtine pomôžu vzbudiť záujem o jednotlivé jazyky alebo národné špecifiká.

SkryťVypnúť reklamu

Čína, nová hviezda medzi východnými národmi vznikla z tisícok rokov vývoja ľudstva. Čínsky jazyk sa zdal byť dosť ťažký a fascinujúci, že by sa to malo zmysel skúsiť sa to naučiť. Takže LeMan sa vo svojich 28 rokoch rozhodol pre štúdium čínštiny. Po dvoch rokoch štúdia po kurzoch a doma urobil skúšku HSK 3 na 99% a získal štipendium od čínskej vlády a začal študovať čínsky jazyk na zahraničnej univerzite v Guangzhou.

Počas štúdia videl študentov z celého sveta, pričom pre mnohých je Čína druhým domovom, akousi Amerikou Ázie, kde je možné zázračne zbohatnúť z roka na rok. Po 7 mesiacoch intenzívneho štúdia čínskeho jazyka v Guangzhou sa LeMan v roku 2016 zoznámil s Baobei, mladou čínskou kráskou (tuším cez Badoo), ktorá ho svojím šarmom opantala a začali spolu chodiť.

SkryťVypnúť reklamu

Baobei

LeMan sa veľmi rýchlo zamiloval do Baobei. Čínske dievča bolo veľmi odlišné od všetkých európskych dievčat, ktoré poznal ... Tak roztomilé, nevinné a oddané ... Hlboká náklonnosť LeMana k Baobei ho motivovala k tomu, aby napísal, skomponoval a naspieval prvú pieseň v čínštine s názvom Baobei.

„Celé komponovanie sa dialo na počítači, v jednej malej izbe v Guangzhou po nociach, keď Baobei spala na posteli a ja som vedel, že tento song proste treba dať do kopy, lebo to mal byť aj pekný darček pre mladú číňanku, jednak to mal byť song, ktorý rozozvučí ľuďom srdcia a prinesie také zvláštne dojatie. Kompozíciu som robil na Fruityloops 8, nahrávať spev som musel na Iphone 5, keďže iný mikrofón nebol a v tej dobe spievať v čínštine pre mňa nebolo úplne jednoduché. Naviac v meste Guangzhou, kde som s Baobei býval v jedno izbáčiku, bol stále hluk od motorkárov, ktorí aby získali zákazníka za 14 yuanov (2 euro) tak vytrubovali a znepríjemňovali tým život nielen celému sídlisku ale aj mne, keď som potreboval čo najtichší priestor.

SkryťVypnúť reklamu

Nakoniec , keď bola pesnička Baobei asi po troch dňoch ako tak hotová, bol som dojatý. Je naspievaná naozaj akoby mladý chlapec emotívne vyznával lásku mladučkej čínskej dievčine (v tej dobe 21 ročná)."

 Snímanie Baobei mu ako video nováčikovi prišlo reálne až po zoznámení sa s mladým chalanom z Venezuely, ktorý bol kameraman a vysvetlil mi knowhow ohladom točenia a strihania videí.

S pomocou jednej našej čínskej kamarátky, ktorá nás kamerovala na iphone, sme nasnímali rôzne scénky (vyznanie v reštaurácii, poskakovanie na soche a na lavičke, vyznanie na rôznych iných častiach parku v univerzitnom areáli Guangdong University of Foreign Studies.

Hlavným motívom pesničky a klipu je láska medzi slovenským chlapcom a čínskou dievčinou, pretože, či už taký vzťah a láska vyjde alebo nevyjde, umožní spoznať cudzie zvyky a emócie na vlastnej koži, informácie z prvej ruky, rozšíreniu si obzorov, obohatenie života o nové, niekedy šialené zážitky. Medzinárodná výmena vykonávaná v rozumnej miere v konečnom dôsledku vedie k lepšiemu medzinárodnému porozumeniu a budovaniu mieru.

Klip si okamžite získal priazeň okruhu známych Lemana, dokonca vznikli aj jednoduché paródie...

Hudobný klip Baobei od Lemana, si môžte pozrieť tu: 

Následuje najnovší Baobei remix so slohou v slovenčine a taliančine.

I ked bol song na dnešnú dobu pomerne jednoduchý, jeho roztomilosť ma podnietila k vytvoreniu ďalšej pesničky a videoklipu k nej, s názvom Gui alebo Nankan Gui (škaredý duch)...

O tomto klipe nabudúce.

Roman Stoszek

Roman Stoszek

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

LEMAN je hudobný producent a spevák. Komponuje čínsko slovenský elektropop. V hudobných videoklipoch ide o vzťahy, psychológiu, humorné scénky. email: 15692004553(at)163.com instagram: ouzhouleman (európsky Leman) Youtube: LeMan乐漫 Facebook: Leman Leman WeChat: LeMan乐漫 Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu