Na Dobrej Nive dobre varia...

Dobrú Nivu sme mali v merku už dávnejšie, no až tento týždeň sa Nám konečne pošťastilo túto vysnívanú destináciu navštíviť. A verte či nie, za to čakanie to ich pivečko stálo...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

 Dobrá Niva, dedinka s tradičnou architektúrou, ktorá leží 13 km od Zvolena smerom na Krupinu, nás oslovila najmä kvôli diaľke. Je to totiž 3. najbližší pivovar od Nás (ak nerátam Urpiner). Navyše je v dedine, a pretože viem, ako dedinčania ľúbia pivo, viem aj to, že Dobronivovský sládok čelí ťažkému údelu nesklamať hrdlá svojich skalných. A keď sa teda podarilo mať naraz z Kikou voľno aj počas týždňa, slovo dalo slovo, a spolu s kamarátkou sme vyrazili spriama ku chmeľovému nektáru.

 Tu by som mohol spomenúť najväčší nedostatok, ktorý pivovar, zvaný Dobrovar má. Tým je nedostatočné vyznačenie trasy. Je pravda, že tesne pred mini námestíčkom na nás jedna malilinká náves žmurkla, no bola jediná a to pivovar svoje pivko varí už od roku 1994. Vďaka aj za ňu, lež o tomto nedopatrení píšem preto, lebo som sa o ňom dočítal aj na jednom fóre, a je škoda, že málo okolo prechádzajúcich vodičov a turistov sa dozvie o výbornom pive, ktoré Nás za malú chvíľku čakalo.
 Zastavili sme na parkovisku, ktoré sa Nám zdalo polohou najideálnejšie. Kvôli hore spomenutej absencii označenia sme sa sprvu obzerali, no našli sme aspoň dve tetušky, ktoré Nás odkázali správnym smerom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Budova Dobrovarského pivovaru
Budova Dobrovarského pivovaru (zdroj: Rv)

 Ako vidieť, budovu je len ťažko prehliadnuť, už na prvý pohľad Vás privábi krčmový zovňajšok. Ale pozor! Nenechajte sa však odradiť prvým dojmom. Nie je to len obyčajný zafajčený pajzel 15 cenovej kategórie, je to útulný, dobre kozubom vyhriaty šenk s poľovníckym vnútrajškom. Bar na pravej strane ponúka nielen pivečko Dobrovar, ale aj Steiger z Vyhní. Poďme však k tomu najpodstatnejšiemu...

Ako chuť od Dobrovaru očakávať?

 Pivo značky Dobrovar odporúčam milovníkom výrazne horkých tipov. Je to priam ukážkový 12% ležiak plzeňského typu. Horkosť zaklincovávajú chmeľové tóny. Zároveň sa mi stala veľmi zaujímavá, dosť nečakaná vec, a to že čapák (filtrovaný) mi chutil viac ako fľaškové (nepast. nefilt. s pridanými kvasnicami). Fľaškové však predávajú iba 1,5L aj to v plaste (Pre miestnych je však očividne dobrou voľbou, pretože počas našej cca. polhodinkovej návštevy sa ich predalo sedem :) ).

SkryťVypnúť reklamu

Pivovar určite ODPORÚČAM!

 Preto, ak budete mať niekedy cestu okolo, neváhajte a opýtajte sa miestnych na cestu, k tomuto maličkému, dedinskému pivovaríku.

Roman Prosimír Vaňo

Roman Vaňo

Roman Vaňo

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý junák, ktorý sa rozhodol svoj vlastný názor vyjadriť verejne, aby mohol spoznať názor verejný na názor jeho vlastný. Zoznam autorových rubrík:  Glosy a fejtónyNa pivnom vandryNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu