.volebné očkovanie

Predstav si, ako na púšti umieraš od smädu. Všade naokolo je iba a iba piesok. V diaľke vidíš studňu, o ktorej vieš, že jej voda je síce znečistená, ale stále pitná. Vo veľkých dávkach zabíja, v malých dávkach pomáha. Horšie je, že piesok postupne pohlcuje aj túto poslednú studňu v širokom okolí. Ako zareaguješ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Teraz si rovnakú situáciu premietni do reality, v akej sa nachádza Slovensko.Predstav si, že žiješ v krajine, ktorú Ficove „istoty“ postupne zabíjajú. Všade naokolo sú iba a iba jeho ľudia. Vo vláde, v súdnictve, na generálnej prokuratúre, na polícii. V diaľke sa zjaví Kiska, ktorý síce možno tiež nie je úplne čistý, ale určite vhodnejší kandidát pre zachovanie budúcnosti Slovenska ako Fico. Kiskove pôžičky vo veľkých dávkach ľudia nemuseli finančne a psychicky zvládnuť, ale to bolo len ich vlastné rozhodnutie, do ktorého ich nikto nenútil. V malých dávkach Kiska nielen cez Dobrého anjela už určite pomohol mnohým... A Fico sa cez toto všetko teraz snaží pohltiť aj prezidentské kreslo, čim v krajine vznikne „politický monopol“. Ako zareaguješ?Povieš si, že ty nebudeš piť znečistenú vodu, že vydržíš kým ti prinesie niekto bezchybnú, úplne čistú? Určite nie. Necháš, nech piesok pohltí aj poslednú studňu? Zaručenie nie. Tak prečo nechceš voliť „menšie zlo“, ak vieš že tým vystavuješ Slovensko čiernej budúcnosti? V druhom kole volieb nejde o to, čo zlé urobil v minulosti Kiska, ide o to, čo všetko zlé ešte bude môcť urobiť Fico. Niekedy sa jednoducho v záujme prežitia musíme napiť aj "znečistenej" vody. Prekvapuje ma preto postoj občanov, ktorí vyhlasujú, že nechcú voliť Fica, ale ani „menšie zlo“ v podobe kandidáta Kisku. To je síce postoj pekný, ale v politike, ktorá vždy bola, je a bude špinavou zákulisnou hrou, je to "samovražda". Toto je presne dôvod, prečo Slovensko ostáva v kruhu Mečiar, Fico, nový Mečiar, nový Fico. Pravicový volič musí aspoň na krátky čas ustúpiť od svojich ideálov. Presne ako s očkovaním. Aby sme dokázali bojovať s veľkým zlom, musíme do svojho tela najprv vpustiť jeho zlomok. Inak nebudeme nikdy pripravení a schopní sa brániť.Ľudia, skúste sa prosím ešte zamyslieť a poďte v sobotu voliť. Osobne nevolím menšie zlo, ale bránim väčšiemu v jeho ďalšej expanzii.

Kristián Roman Zimmermann

Kristián Roman Zimmermann

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné motto vyjadrujevšetko dôležité o mne:„K víťazstvu zla postačuje,aby slušní ľudia neurobili nič.“http://zmluvanamiestoslubov.sk Zoznam autorových rubrík:  .verejné názory.súkromné názory

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu