Jún

Žltozelený šušeň s malou anténkou má zakliesnený v nechte ukazováka pravej ruky. Ľavou drží volant. Tvár mu nevidím, iba bradu. Škoda, že trolejbusy sú vyššie než osobné autá. Čakáme v trojprúdovke pred hranicou na Prievozskú už hodnú chvíľu, keď odrazu... Ham!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

On ten šušeň normálne zožral! Aj s anténkou! Vidí to aj pani oproti mne. Zvrášti tvár a prekrúti očami. Vzápätí ich nasmeruje na knihu držiacu v ruke. Na Miletičovej sa meníme na sardinky vo vlastnej šťave. Vozidlo praská vo švíkoch. Kam sa všetci ženú? Asi ratovať to, čo ešte voda nezobrala.

Keby som bol zodpovedný, vytiahnem z tašky skriptá a ten čas trávim užitočnejšie. Aj by som to urobil, no pri čítaní za jazdy mi býva zle. Sledovať nič netušiacích ľudí v osobných autách je predsalen väčšia zábava. A navyše, vrátil sa Oskar, tak sú spoza autoskiel lepšie viditeľní.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neprejdeme ani sto metrov a stojíme znova. Zápchy dnes nie sú. Na veselej autosedačke v terénnom nissane sedí dieťa. Či chlapček alebo dievčatko netuším. Krikľavofialové slnečné okuliare dopĺňa štýlový účes pozliepaný z riedkych vláskov. Kukne na mňa, usmeje sa a zakýva. Až mi srdce podskočí od radosti!

Jún mi konečne ukázal svoju pravú tvár... Vitaj, kámoš!

Martin S. Rončák

Martin S. Rončák

Bloger 
  • Počet článkov:  61
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Blázon. Miluje silné preso s mliekom, Piknik a leto. Neznáša zlých a zákerných ľudí, násilie a cviklu. Doraziť ho vedia najmä dôchodcovia v Tescu a pubertálne pipky v kine. Pracuje a študuje. Teda, snaží sa študovať. Jeho konanie sa nedá predvídať. Cez víkend s ním chcete ísť na pivo, on medzičasom zdrhne do Budapešti, Prahy alebo Kokavy nad Rimavicou. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu