Keď len láska nestačí...

A je to tu. Prešli štyri roky a to, čo videli všetci okolo nás po celý ten čas, sme zrazu videli aj my. Len láska nestačí...Keď sa nedopĺňa spoločnými záujmami, rovnakým pohľadom aspoň na naozaj dôležité veci či rovnako rozloženou životnou energiou...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Prvý krok sme zvládli relatívne ľahko a pokojne. Prebehlo niekoľko dlhých diskusií, rozobrali sme názory na život, priateľov, rodinu, koníčky a kariéru. Došlo k zhode a bolo to jasné. Ďalej pôjdeme každý svojou cestou.

Aj delenie majetku prebehlo v pohode. Nekričalo sa a nelietali taniere. Bolo to síce otravné, bolo potrebné vyplniť veľa tlačív, navštíviť mnohé inštitúcie a nakúpiť dostatok kolkov. Ale inak to šlo.

A zrazu sa to stalo. Zo dňa na deň sa z partnerov stali spolubývajúci. Formálne zmena prebehla. Ako dlho ale bude trvať, kým prebehne aj naozaj v mojej hlave a srdci?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Oficiálne sme dve samostatné jednotky, ktoré si už nemusia hovoriť s kým a kde trávia voľný čas, ktoré môžu flirtovať a randiť s kýmkoľvek sa im zachce a konečne robiť všetko to, čo v rámci „vzťahových kompromisov" nebolo dovolené.

Ale naozaj môžu?

Rozum hovorí, že áno. Vzťah sa skončil, nemáš už naňho žiadny nárok. Ale city neoklameš. A ani to, že máš pulz 200, pri každom pípnutí jeho mobilu a ty nevieš, kto mu píše, že ti z nervov ide prasknúť hlava, keď sa usmeje na sympatickú slečnu či to, že ti vyhrkne slza aj pri najhlúpejšej romantickej skladbe.

Dokedy to ešte bude trvať? Kedy sa z formálneho rozchodu stane skutočný? Čo pomôže urýchliť tento proces? Kedy prekonám svoju sebeckosť a budem sa tešiť z jeho radosti? Som zlý človek, keď chcem, aby nerandil, kým nebudem aj ja? Je to vrchol sebeckosti a egoizmu? Ako premôcť všetky nezmyselné výlevy smútku, strachu a samoty a dovoliť rozumu, aby zvíťazil?

SkryťVypnúť reklamu

No nič. Asi sa musím zmieriť s tým, čo hovoria všetci naokolo, že to, ŽIAĽ, „chce čas". Aj keď nechcem, aby to chcelo čas. Chcela by som lusknutím prstov byť v pohode a dopriať ju aj jemu. Takto ma čaká ešte niekoľko prudkých zmien nálad, nervózne reakcie na mnohých, ktorí za to nemôžu a preplakané víkendy. Ale asi to tak má byť. Asi aj toto pomôže k tomu, aby človek zo spomienok spravil len jednu papierovú škatuľu, ktorú založí hlboko pod posteľ...

A už len dúfať, že tých škatúľ sa nenazbiera príliš veľa... :-)

(autorkou príspevku je kamarátka, ktorá nemá vlastný blog, je príliš hanblivá, MR)

Martin S. Rončák

Martin S. Rončák

Bloger 
  • Počet článkov:  61
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Blázon. Miluje silné preso s mliekom, Piknik a leto. Neznáša zlých a zákerných ľudí, násilie a cviklu. Doraziť ho vedia najmä dôchodcovia v Tescu a pubertálne pipky v kine. Pracuje a študuje. Teda, snaží sa študovať. Jeho konanie sa nedá predvídať. Cez víkend s ním chcete ísť na pivo, on medzičasom zdrhne do Budapešti, Prahy alebo Kokavy nad Rimavicou. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu