Antikoncepcia, farmaceutika a zákon...

Možno troška netradičné spojenie slov. Budem sa však snažiť vysvetliť ako spolu súvisia. S antikoncepčnými tabletkami sa stretávajú najmä ženy, ale nie len im je venovaný obsah tohto článku. Iste ste sa už u svojho gynekológa v čakárni stretli s letákom, kde nejaká farmaceutická spoločnosť propaguje práve antikoncepčné tabletky. Letáky poväčšine dokážu upútať pozornosť najmä množstvom pozitív. Na bočné účinky antikoncepcie sa už musíte pýtať sami, resp. si môžete prečítať v balení priložený, drobným napísaný popisný lístok lieku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (87)

Takže fajn, na čo antikoncepcia slúži, asi rozpisovať nemusím. Tak isto, že je bežne dostupná a lekári ju vrelo odporúčajú, mimo iné aj s argumentom „na zriedenie krvi" napr. pri kŕčových žilách. To by bolo tiež fajn. Ale! Povedal vám už niekedy nejaký lekár, čo Vám užívanie antikoncepčných tabliet môže spôsobiť??

1.) Povedal Vám niekto, že antikoncepcia môže byť práve príčinou vzniku nádoru?

2.) Alebo, že môže spôsobiť trombózu(krvnú zrazeninu), ktorá Vám môže zastaviť srdce?

3.) Alebo pľúcnu embóliu (tromby sa dostanú do pľúc) a môže nastať udusenie?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zrejme ste sa to ešte z úst predpisujúceho lekára nedopočuli, pokiaľ ste už neprišli s jedným z týchto objavov. Samozrejme, veď koľko by toho predpísali, keby to hovorili vopred???

Moja otázka znie : Prečo takisto farmaceutické spoločnosti nemajú zákonom stanovenú povinnosť viditeľne tučným písmom označovať takéto „lieky" ako je to napríklad u tabakových výrobkov nápis - príklad „Spôsobuje rakovinu"...?

Môžem si hneď aj odpovedať- skončil by sa im príjem. Aj keď tu ešte za tým máme ďalšie dva paradoxy : a) zdravotné poisťovne antikoncepciu spolufinancujú

b.) zdravotné poisťovne financujú celú liečbu prípadných spomínaných ochorení

SkryťVypnúť reklamu

z toho pre farmaceutiku vyplýva, že s rastúcim predajom antikoncepcie, rastie aj predaj iných liečiv. Celkom dobrý trhový mechanizmus...

Tak, a teraz môžete namietať, že čo ma je vlastne potom, že každá žena má na to právo atd...

Iste, právo nikomu neberiem. Jedna vec je však taká, že aj ja prispievam do zdravotnej poisťovne, ktorá je neustále v mínuse a vláda sa chystala preto aj zvyšovať poplatky.

Ale je tu ešte druhá vec, ktorá sa nás všetkých týka a problém s tým majú už napríklad v Nemecku:

Antikoncepcia inými slovami sú vlastne hormóny, ktoré do tela takto žena príjme. Keďže ale ľudské telo reguluje stav hormónov, logicky sa musia aj vylúčiť. Vylučujú sa močom, ktorý v konečnom dôsledku skončí v kanalizácii. A teraz ten problém : Čističky dokážu očistiť kanalizačné odpady dôkladne fyzicky, či chemicky, len ich nedokážu zbaviť týchto hormónov. Keďže v Nemecku možno každá 2-3-tia žena antikoncepciu užíva, hormónov je toľko, že sa spätne dostávajú po podzemných zdrojov pitnej vody a ľudia pijú vodu s hormónmi, čo potvrdilo už niekoľko testovaní.

SkryťVypnúť reklamu

PS : pre zaujímavosť : Pri užívaní antikoncepcie, dochádza v tele ženy k biochemickým zmenám, Nie len, že to vytvára podmienky proti počatiu ale takisto „tlmí" jej čuchový systém. Po ukončení užívania môže dôjsť k tomu, že čuchový zmysel sa opäť „vyčistí" a tejto žene môže začať vadiť prirodzený „pach" partnera, ktorý predtým necítila.

Jozef Rošťák

Jozef Rošťák

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

...som obyčajný človek, ktorého zaujímajú veci aj "za vlastným plotom"... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

276 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu