Športka 1 z 26 je jasná.....len aký bude jackpot???

Intenzita slova „voľby" už začína naberať na obrátkach. Také jednoduché slovíčko a čo všetko sa za ním skrýva.....a čo dokáže spraviť s ľuďmi. Medzi politikmi sa začínajú vyťahovať rôzne „zaprášené" prehrešky, billboardové spoločnosti sa tešia zo zisku a my ľudia už máme ísť „len" odvoliť -je to naše právo. Len si tak úprimne povedzme, či aj to naše rozhodnutie bude tak jednoduché, ako to obyčajné slovo "voľby"....Niektorí z nás už tou politickou scénou budú znechutení a niektorí ešte stále dúfajú v  „lepšie časy". Niekto je už dnes rozhodnutý komu dá hlas, iný možno ešte váha a sú aj takí, čo si už vopred povedali „načo"?. Tak to zrejme fungovalo a funguje pri všetkých voľbách, že sa nájdu aj takí, čo to vzdajú vopred - na to tiež máme právo. A prečo nie, veď aj poslanci v parlamente majú právo nehlasovať -to nám už stihli ukázať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Keby sme si mali vybrať z pomedzi toho spektra strán s plnou vážnosťou študovania volebných listín, neviem, či by sme to stihli do marca. Lotériou by to zrejme išlo rýchlejšie....len čo si vylosujeme na štyri roky? Keby sme si prirovnali počet strán v prepočte na obyvateľa napríklad v takom Nemecku, tak by ich bolo ponad 400 - to by sa len ten volič spotil....takže sa môžeme utešovať, že sme na tom ešte celkom dobre. Aj keď lotéria je to takmer vždy, lebo nevieme ako sa po voľbách situácia vyvinie.
Nad čím sa však zamýšľam, je niečo iné. O čo sa tu vlastné hrá? Ide politickým stranám naozaj o hlas voliča, ktorého chce v danom období zastupovať alebo „voľby" pre nich znamenajú „dostať sa k moci a bezodnej pokladnici"?....sledovaním politického života(možno nie len na Slovensku) mi vychádza variant druhý, kde volič je len prostriedkom dosiahnutia potrebného. A bohužiaľ sa na to už títo páni politici naučili, a my sa tomu každé štyri roky prizeráme - v nádeji, že už teraz bude lepšie - a stále akosi NIČ....na akej morálnej úrovni sú vlastne politické strany?....justícia?...rôzne štátne inštitúcie?....odpovedzte si sami. Dovoľujú si presne toľko, koľko im tolerujeme. Áno, presne toľko, koľko im nechávame priestoru. Tým, že mlčíme, neupozorňujeme ich, priamo či nepriamo ich podporujeme v nekalom konaní, tým im dávame náš súhlas. A odplata??....zvýšenie daní, energií a iných životných nákladov. To je odplata za dobrotu ale aj nezáujem.
Ako príklad uvediem prekvitajúce roky 2005 - 2008, vtedy pretekala štátna pokladnica. Zamyslel sa vtedy niekto nad tým, že by sa dalo niečo odložiť, niečo ušetriť? Načo?...všetko miňme.... a o rok neskôr, keď vidíme dno, čo spravíme? ...zvýšme dane - veď ľudia to zaplatia. Takto sa to bohužiaľ rieši na čele „nášho demokratického štátu." Len dokedy to takto bude fungovať?... Presne dovtedy, pokiaľ to ľudia budú schopní uniesť...pokiaľ nepovedia DOSŤ!....Potom už ale „voľby" nebudú riešením, bude treba zmeniť celý systém.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


10.marca prajem každému zdravé rozhodnutie.

Jozef Rošťák

Jozef Rošťák

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

...som obyčajný človek, ktorého zaujímajú veci aj "za vlastným plotom"... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu