Jablká s hruškami alebo ako to funguje v EU

Asi horúcejšiu tému teraz nenájdeme, ako to, že padla vláda Slovenskej republiky. Kto mal na tom záujem a prečo, bude zrejme vedieť len ten dotyčný, kto si to vopred naplánoval. Hlavnou témou posledných týždňov na politickej scéne či už slovenskej alebo európskej, bolo navýšenie tzv. eurovalu. Alebo inak povedané Brusel na nikoho netlačil s hlasovaním o dôvere nejakej vláde. Toto vymyslela sama na seba paní Radičová, resp. SDKU.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Inými slovami sama sebe podkopala nohy s pochybnosťou o dôvere svojej vlády a k tomu to ešte spojila s nespojiteľným a diametrálne odlišným hlasovaním o navýšení eurovalu. Čo týmto spojením vlastne spôsobila? Jednu vec rozpad vládnej koalície a druhú vec zakryla krásne chrbát opozičnému SMERu. Keby sa hlasovalo za každú vec osobitne a euroval by neprešiel, bola by „na vine" nie len SaS(že mala v demokratickej krajine svoj názor - faktami podložený) ale aj SMER či SNS.

Ale teraz priamo k veci:

SDKU : Pred 16 mesiacmi išla SDKU do volieb na bilbordoch s paní Radičovou s logom „NIE pôžičku Grécku". Bolo to už po skúsenosti, že pôžička nepomohla. Včera členovia SDKU hovorili, že vedia, že navýšenie nie je dobré, ale za to (možno proti svojej vôli) zahlasujú a ešte to podmienili vyhrážkami o páde vlády.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

KDH : Po skončení hlasovaní pán Fígeľ povedal, že SaS sa zaradila medzi extrémne strany v Európe, ktoré euroval nepodporili. Bohužiaľ v dnešnej dobe je čoraz menej ľudí, ktorí chcú robiť veci čestne a spravodlivo a keď už sa takí nájdu, že poukážu na neserióznosť a nespravodlivosť(ktorá dnes vládne svetom), sú v tom počte naozaj „extrémisti". Oveľa ľahšie je sa „zviesť" s masou ľudí, ktorá robí neseriózne veci(aj keď spočiatku možno proti svojej vôli) ako vynikať ako slušný a čestný ostatným dnes za to na posmech.

MOST-HÍD : Podobne sa vyjadril aj pán Bugár, ktorý povedal, že SaS sa ešte nenaučila robiť politiku. S tým môžem v podstate súhlasiť, lebo vysoká politika je politikou „špinavou"! A SaS sa ešte nenaučila robiť až tak „špinavé veci", ktoré sa tu doposiaľ praktikovali alebo praktikujú.

SkryťVypnúť reklamu

SaS : Ako jediní povedali, že nebudú hlasovať proti svojej vôli pričom argumentovali stav eurovalu faktami. Pričom boli zahnaní do kúta a „vydieraní" zodpovednosťou za pád vlády. Za čo?....Za pravdu? Za odlišný názor od Bruselu?...

SMER : No, a poslanci SMERU? Tých si v parlamente nikto nevšimol? Veď tých tam bolo 60. Ak dôvera vlády a navýšenie eurovalu sú tá istá vec, tak prečo SMER nehlasoval za navýšenie? A prečo SMER nikto čo len slovíčkom neobvinil, že je „protieurópsky extrémista"? A práve s týmito „farizejskými" ľuďmi chce pár minút po hlasovaní rokovať tá „zodpovedná trojkoalícia " ? Že sa nehambia!?

SkryťVypnúť reklamu

Na záver:

Ako to vlastne v tej našej Európe všetko funguje? Určite bolo dobré, že sa zrušili dvojmetrové ploty na hraniciach. Iste je potrebné, aby štáty medzi sebou spolupracovali. Neviem či bola až taká nutnosť zriaďovať europarlament. Napríklad dohody a spolupráca medzi štátmi V4 fungujú aj bez spoločného parlamentu. Vtedy je zabezpečená skutočná suverenita štátov a ide vždy o dohody(nie nútené).

Ale europarlament má zrejme pre určitú skupinu ľudí význam - títo ľudia ho „používajú" ako „prostriedok moci" k riadeniu Európy či sveta. Ako??... Europoslanec či eurokomisár zarába pomerne slušné peniaze(rádovo okolo 25tis.€), nehovoriac po skončení mandátu o odstupnom či podpore počas 3 rokov , či dôchodku. Povedzte, nenavrhovali by ste akýkoľvek zákon platný v celej „zglobalizovanej"EU za takéto peniažky? Snáď by nikto z vás nepovedal : „tak za toto nejdem hlasovať, lebo je to proti mojej vôli, zásadám či morálke"....veď by som prišiel o príjem a všetky s tým súvisiace výhody...takže : „zahlasujem...veď všetci to tak robia" , či??

SkryťVypnúť reklamu

Takže týchto ľudí by sme mali kúpených....ale poďme ďalej. Aby zákon platil celoplošne v EU „musia"(teda mali by) s ním súhlasiť aj jednotlivé vlády. No to už je zasa o niečo ťažšie posunúť ho celoplošne, keďže pôjde o nejaký zákon proti určitým zásadám. Ale aj na to sa vymyslel skvelý patent - EUROFONDY! Vládam ponúkneme fondy...a svedomie ľudí sme si zase kúpili. Veď ktorej vládnej strane netreba peniaze, či už na bežnú réžiu či nebodaj predvolebnú kampaň? Predsa z eurofondou sa dá vždy niečo ukrojiť...."legálne" zriadime firmy, ktoré budú robiť výberové konania šité na mieru, a tieto nám z každého koláča kus odkroja ...dnes sa pohybujeme rádovo od 20 - 40%(podľa druhu fondou). No a z vládnych kruhov to prechádza na mestá a obce, kde sa odkrajuje ďalej a ďalej(veď to je z fondou...teda za darmo...povieme si)....lenže dokedy to všetko takto môže fungovať??...treba povedať, že zadarmo nie je nikdy nič, ako si to niektorí myslia alebo snažia myslieť....všetko je to na úkor každého z nás, každého, kto sa podieľa na akomkoľvek odvode daní....ak si to uvedomíme a začneme si ceniť svoju prácu a prácu ľudí okolo nás, potom môžeme niečo zmeniť...len to sa zrejme tak rýchlo nestane...zrejme sa to zmení až vtedy, keď ľudia nebudú môcť viac uniesť neustále rastúce daňové zaťaženie či celkové náklady na bytie....tak, ako sa to opakuje v celej histórii ľudstva...

Jozef Rošťák

Jozef Rošťák

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

...som obyčajný človek, ktorého zaujímajú veci aj "za vlastným plotom"... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu