Prečo nezávislí poslanci?...

Poslanec, je človek, ktorý je volený ľuďmi, ktorí od neho očakávajú, že ich bude zodpovedne zastupovať. Mal by počúvať a následne sa snažiť riešiť ich spoločenské potreby a požiadavky. Pričom skladá sľub, že rozhodovať vo veciach verejných bude vždy podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Bohužiaľ, často bývame informovaní o tom, že tomu tak práve nie je. Či už je to na komunálnej, parlamentnej či európskej úrovni. Častým dôvodom, pre ktorý práve toto vedomie či svedomie „zostáva doma", býva politická strana. Netreba teraz tvrdiť, že všetky stranícke rozhodnutia sú nesprávne alebo v rozpore so svedomím. Avšak skutočnosťou je, že sa už verejne hovorí o tom, ako sa v parlamentných kluboch ráno vydajú pokyny napr."ako sa bude dnes hlasovať". A kam sa podelo to „vlastné vedomie a svedomie"?...odhodené alebo predané...? A kde v obsahu sľubu poslanca sa hovorí „budem hlasovať ako mi niekto nadiktuje"??? Oficiálne sa to nikde neuvádza, ale ľudia akoby s tým ticho súhlasili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preto sa v týchto komunálnych voľbách pomerne veľa kandidátov nie len na poslanca rozhodlo takémuto nastavenému systému vyhnúť a riešiť potreby a problémy ľudí s plným vedomím a svedomím.

Myslím si, že v politike na komunálnej úrovni, nie je potrebné riešiť veci z pozície strany, ale dôležité je, sa vždy v spoločných dialógoch dohodnúť, kam chce daná obec, obvod či mesto smerovať.

Jozef Rošťák

Jozef Rošťák

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

...som obyčajný človek, ktorého zaujímajú veci aj "za vlastným plotom"... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu