Zase boli vonku!

Ako inak, otázky z Monitora 9 sa zase dostali na verejnosť skôr, ako mali. Kedy si ministerstvo konečne urobí v týchto veciach poriadok? Toto sa totiž opakuje stále, aj pri monitoroch aj pri maturitách. Či za Fronca, či za Mikolaja, alebo, ak chcete, či za KDH, či za SNS.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Asi to už viete, ak nie, tak len v skratke:
Otázky zo slovenčiny aj z matematiky sa už v pondelok objavili na Pokeci aj na Warboarde. Zrejme tomu nikto neprikladal veľký význam, ale po monitoringu sa ukázalo, že otázky boli predsa len tie isté, aké ste si mohli už deň dopredu prečítať na internete.
Takže máme tu tento scenár: niektorí žiaci odpovede mali, niektorí nie. Takže tí, čo ich mali boli značne zvýhodnení. Čiže o objektovite monitora nemôže byť ani reči. A ako inak, ministerstvo si zakrýva oči. Vraj sám minister neverí, že sa testy prezradili.
Napovrch vyráža otázka: kedy si ministerstvo konečne urobí poriadok vo svojich vlastných štruktúrach a zabráni podobným incidentom, ktoré sa poza jeho chrbát či chce či nechce, dejú.
No namiesto toho, aby sa o tento poriadok snažili urobiť, aby zabránili iným únikom informácií, obviňujú ostatných. Napríklad hackerov.
Zaujímavé, s týmito hackermi. Jednak, že si absolútne mýlia pojmy (hacker nieje ten, čo škodí, teda v tomto prípade ide skôr o crackera; o hackeroch môžeme hovoriť napríklad v prípade nbusr123), ale aj hovoria absolútne nelogické nezmysly. Veď preboha aký hacker by mohol mať záujem na zverejnení otázok z monitora? Žiadny. Jedine, ak by bol žiakov deviatej triedy. Ale silne pochybujem o tom, že niekto, kto chodí do deviatej triedy, môže mať vedomosti a schopnosti na niečo také, ako je nabúranie sa do databázy ŠPÚ. A niekto iný? Možno brat nejakého deviataka... ale to už sme niekde celkom inde. Takže zvalovať všetky úniky informácií na hackerov je dosť sprosté a alibistické. Ale kedy si toto niekto uvedomí...
Asi nikdy. Rovnako to totiž bolo aj v už spomínanom prípade nbusr123, kedy namiesto toho aby NBÚ, či ministerstvo, pod ktoré spadá, nazačalo robiť poriadky v NBÚ (veď ktorý debil preboha dal na webmail takej dôležitej štátnej inšitúcie takéto heslo???). Namiesto toho začali pátrať po hackeroch, ktorý tam vnikli. Nie, aby sa im poďakovali, že ich upozornili na takúto vážnu vec, a urobili poriadok. Keby to bol nejaký cracker, už sú dávno v...

Samuel Kolesár

Samuel Kolesár

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Technicky založený typ. Snažím sa po svete chodiť s otvorenými očami. (na fotke v Mercedese SL) Zoznam autorových rubrík:  AutáPočítačeZo životaTechnikaAuto newsArchitektúraAutá snov-seriálSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu