Aktívne rohy v OS X

Možno že ma teraz niekto spucuje za to, že sa tvárim ako by som objavil Ameriky. Ale pre mňa to Amerika je.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)
Obrázok blogu

Prednedávnom som sa konečne zoznámil s MacBookom. Lietal som po ploche, pozeral čo všetko to dokáže a tak, veď to poznáte. Sem tam mi myš zaletela k rohu a vyskočil na mňa Dashboard. Nechápal som, no nič, zavrel som to a išiel ďalej. Zrazu mi myš zaletela k druhému rohu, a bác, Exposé. Tak som zavolal „zřízence“, a zaujímal sa o vysvetlenie. Vysvetlil mi funkciu aktívnych rohov. Veľmi jednoduchý a pritom zaujímavý systém. Spočíva v tom, že na každý roh si môžete navoliť vlastnú funkciu. No a keď na daný roh desktopu nabehnete myšou, Vami navolená funkcia sa spustí. Teda napríklad Dashboard, či Exposé (zobrazenie všetkých aktuálne otvorených okien vedľa seba), ale aj iné funkcie, ako napríklad spustenie Screensaveru alebo zobrazenie plochy. Tento systém mi príde ako veľmi jednoduchý, nenápadný a užitočný zároveň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Viem že som asi nepovedal nič nové, ale jednoducho som to napísať musel. Ale teraz si dovolím jedno malé rypnutie.

 Keď si prečítam, aké systémy bude využívať „nový“ (nečudujte sa zátvorkám, predsa len už ho sľubujú dobré tri roky) Windows Vista, vidím, že to už všetko predsa poznám z Mac OS X. A tam ho môžem používať už nejaký ten rôčik. A keď k tomu pridám ešte fakt, ako slávnostne predstavuje Microsoft ukradnuté veci, pôsobí to na mňa dosť...divne. A ešte k tomu majú problém použiť aj to ukradnuté či okopírované (všimnite si, koľkokrát už bolo vydanie Visty odložené). A stavím sa, že Vista bude mať problémy s nestabilitou, a to hneď z niekoľkých dôvodov. To, že to bude nový systém, môžeme síce prepáčiť, ale aj tak...Vista bude zjavne dosť náročná na HW, podpora zo strany dodávateľov SW a ovládačov bude tiež mizerná. A vôbec, systém bude mať diery, ktoré sa tak skoro podariť neopraví.

SkryťVypnúť reklamu

 Myslím, že prechod Microsoftu na Vistu bude pre mnohých ďalší dôvod na prechod, či už na Apple alebo na Linux. Aj pre mňa. A vás?

Samuel Kolesár

Samuel Kolesár

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Technicky založený typ. Snažím sa po svete chodiť s otvorenými očami. (na fotke v Mercedese SL) Zoznam autorových rubrík:  AutáPočítačeZo životaTechnikaAuto newsArchitektúraAutá snov-seriálSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu