Ilegálne preteky v Bratislave

Časopis Istropolitan, ktorý sa z času na čas objaví pri reklamných letákoch v našom vchode, ma zaujal už dávnejšie. Dnes keď som vyberal poštu, bolo tam akurát nové číslo, tak som si ho zobral. Vo výťahu ma zaujala jedna vec, a to palcovými titulkami na prvej strane napísané: Zastavia ilegálne preteky? Petržalská radnica vraj má nachystaný proti bezohľadným šoférom tajný postup. Pardon, ale musel som sa zasmiať. O stretávaní sa tunerov pri OC Danubia verejnosť vie už dlhšie, samotné preteky sa konajú už dobré štyri roky. Ďalšie rozmazávanie tejto témy je myslím už zbytočné, no niektorým novinárom stále nedá spávať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)

Dokazuje to aj nedávna reportáž v televízii Markíza, kde boli reči o "ilegálnych pretekoch, nacvičovaní šmykov" atď. Dokonca sa tam sťažovali nejaký občania na hluk. Nuž, trochu to tam poznám, a viem že prvé paneláky sú od parkoviska poriadne ďaleko. No nič, týto chudáci občania majú asi veľmi citlivý sluch a nevedia si zatvárať okná.
Navyše mám podozrenie, že táto reportáž vznikla tak, že si onen investigatívny reportér pozrel Fast&Furious a rozhodol sa urobiť bombastické svedectvo o niečom podobnom aj u nás.
Však čo je akože "ilegálne", to nás predsa zaujíma... Ako tý bezohľadný vodiči terorizujú hlukom obyvateľov panelákov vzdialených od miesta určenia cca pol kilometra.
Mimochodom, na nedávno konanú akciu "Tuneri deťom" boli zavolané aj televízie. Podľa organizátorov ako jediná z pozvaných prišla TA3, ostatné zrejme niečo čo nieje v súvislosti s tuningom ilegálne nazaujíma.

Článok ďalej pokračuje tým, ako sa perfektne policajtom podarilo v noci zo soboty na nedeľu 21.-22.4 pretekom zamedziť.
V článku sa taktiež spomína aj to, že sa týto šoféri premávajú aj vyše 200km/h rýchlosťou. No a čo, v noci sú prázdne cesty, jediné čo môžu rozbiť sú oni sami.

Ďalej sa spomína, že polícia už rokuje aj s vedením hypermarketov, na parkoviskách ktorých sa stretnutia "tuningových šialnecov" (ty kokso, to je pomenovanie) konajú. Odcitovali dokonca prednostu Petržalky: "Máme pripravené aj ďalšie postupy, ale o tých by som nerád hovoril, aby nevyšli nazmar." Tak ďalšie postupy. Som zvedavý čo budú robiť. Ježkovia na cesty podľa vzoru NfS: Most Wanted? Len aby sa na ne nenapichli oni sami. To by som sa zchuti zasmial.

Celé toto nafukovanie v médiách mi príde už dosť trapné. Mali by s tým prestať. Všetkého moc škodí. Aj kecoch o "ilegálnych pretekoch".

Mimochodom. pod článkom je podpísaná nejaká Anka Lučaiová. Zrejme šéfredaktorka Istropolitanu, keďže vedľa o pretekoch je jej trapný a cynický editorial. Ach jaj.

A na záver: tieto stretnutia sa tam konajú a konať sa budú. A keby sa aj políci nejako podarilo pretekom zamedziť ( o čom silne pochybujem), presunú sa inde. Možností je neúrekom.

Nakoniec si ešte pozrite spomínanú reportáž na stránkach Markízy a prečítajte si Istropolitan. Keď vyjde aj v .pdf, updatujem článok.
http://www.markiza.sk/tv_archiv/?19383d=15.04.2007&19383m=p&19383p=TNOVINY&19383v=15836

Samuel Kolesár

Samuel Kolesár

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Technicky založený typ. Snažím sa po svete chodiť s otvorenými očami. (na fotke v Mercedese SL) Zoznam autorových rubrík:  AutáPočítačeZo životaTechnikaAuto newsArchitektúraAutá snov-seriálSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu