
1.) Transformácia nemocníc na a.s. a rušenie niektorých nemocničných oddelení
Keďže predchádzajúce vedenie rezortu zdravotníctva nechalo rezort v dlhoch a chýbajú mu peniaze, treba šetriť a to aj tak, že nemocnice sa zmenia na akciové spoločnosti a že sa zredukuje počet niektorých lôžkových oddelení v nemocniciach. Lekárom a zdravotníkom sa to nepáči, keďže tou redukciou oddelení niektorí prídu o prácu. Žiaľ. Rozhodli sa preto hroziť hromadnými výpoveďami presne tak, ako to bolo pred časom v Českom zdravotníctve.
Pomôže to a spraví vedenie rezortu s nespokojnými lekármi a zdravotníkmi nejaký kompromis? Dúfajme, že sa im podarí sa dohodnúť, aj keď ja osobne si to nemyslím.... Žiaľ, peniaze chýbajú.
2.) Farmaceutický priemysel
Už párkrát som bola svedkom, ako ľudia nadávali na nové vedenie zdravotníctva, lebo niektoré lieky sa z lekární stiahli a treba pre ne chodiť do zahraničia, alebo riskovať alergiu na nejakú inú náhradu toho lieku. Pre Slovákov to znamená väčšie výdavky niekde v zahraničí napríklad v Rakúsku, kde sa z nás potom smejú, že si chodíme po niektoré lieky k nim, lebo u nás sme ich stiahli.
Ako majú ale riešiť túto situáciu takí dôchodcovia, krorí nevedia žiadnu reč a nevládzu už cestovať do zahraničia? Tým neostáva nič iné ako niekoho z rodiny alebo zo známych požiadať o to, aby mu zašiel do zahraničia kúpiť tie lieky...
Doplatky na lieky:
Čo sa týka doplatkov na lieky, tak zdravotné poisťovne preplatia dôchodcom lieky vo výške 45€ a osobám so ZŤP 30€ mesačne ale aj to iba v prípade, že si kúpili v lekárni najlacnejšiu formu lieku s najnižším doplatkom.
Dúfam, že sa čoskoro ozdraví rezort zdravotníctva a všetci, či už lekári, zdravotníci či pacienti budú spokojnejši so slovenským zdravotníctvom a nebudú až tak nadávať na zdravotníctvo a na ministra Uhliarika ako je to dnes.
Musia skrátka pochopiť, že to je dlhodobý proses a nejde to zo dňa na deň.Ak sa Vám článok páčil, hlasujte aj na