Ako na internete nájsť najlacnejšie letenky

Ľudia dnes lietajú stále viacej. A čo je ešte dôležitejšie, lietať sa dá veľmi lacno. Niekedy takmer zadarmo, len treba vedieť hľadať na internete..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Lietam dosť často a preto mám aký taký prehľad v letenkách a v ich hľadaní na internete. Vopred upozorňujem, že lietam aj Ryanairom a jemu podobným low-costami, čo možno nevyhovuje každému. Ale pre mňa je v prvom rade dôležitá cena letenky, nakoľko som stále študent.

Ako prvú stránku by som spomenul minube. Stránka je síce v španielskom jazyku, ale je veľmi prehľadná a inštiktívne sa tam dá ľahko orientovať. Jej pekný dizajn Vám uľahčí hľadanie. Hneď pri zadávaní destinácií Vám automaticky ponúka odpovedajúce letiská. Potom už len upresníte ďašie detaily a po kliknutí na buscar začne stránka hľadať a v reálnom čase sa na monitore ukazujú výsledky, ktoré sa automaticky zoraďujú podľa ceny. Minube spoľahlivo nájde tie najlacnejšie letenky po celom svete.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako ďalšiu možnosť by som odporúčal pravideľne sledovať stránku Ryanair, na ktorej ponúkajú každý týždeň veľmi zaujímavé ceny leteniek po celej Európe. Akcie sú síce obmedzené časovo, na určité destinácie atď, ale už veľakrát som kúpil letenku za smiešnu sumu. 10 či 20 eurové letenky sa dajú kúpiť veľmi často. Ako perličku by som spomenul môj naj nákup na tejto stránke - kúpil som si 6 leteniek a spolu s taxami som zaplatil 6 pencí. Poplatok kartou (3 eurá) mi vtedy pripadal ako majland :D

Posledná stránka je Flylc. Je to niečo ako databáza low-costov v Európe. Zadáte si východzie letisko a cieľové a zobrazí sa Vám zoznam low-costov, ktoré na tejto trase lietajú. Potom už len kliknete na link pod oknami a ste presmerovaní na stránku danej leteckej spoločnosti alebo agentúry. Viem, že to je možno zdĺhavejšie a táto stránka nevyhľadáva samotné cenové ponuky, ale aj takýmto spôsobom sa mi už podarilo najisť veľmi lacnú letenku.

SkryťVypnúť reklamu

Hľadanie lacných leteniek je veľakrát iba vecou šťastia či náhody. Ale keď sa posnažíte, môžete ušetriť veľa..

Juraj Sasko

Juraj Sasko

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Raz som tu, raz som tam... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáInternet & SEOĽudiaFotkaCestovanieLetenky & lietanieSúkromnéRôzne

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu