Madrid 2

Pred pár dňami som napísal zopár mojich postrehov zo španielskeho Madridu. Tu je moje druhé pokračovanie. Sú to také maličkosti, ktoré mi udreli do oka a ktoré by sme možno u nás nevideli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Madrid by somkľudne mohol nazvať mestom bánk a lekární. Potrebujete si vybrať peniaze z bankomatu?V Madride by to nemal byť ani najmenší problém. Banky sú totiž na každomdruhom kroku. Veľakrát som už videl dokonca dve filiálky tej istej banky vedľaseba. Naozaj nechápem, či je to nutné. Ale pravdepodobne nemajú čo robiť s peniazmi.Keby to bolo tak aj na Slovensku, tak by sme mali viacej filiáliek akoobyvateľov.

Okrem bánk sú nakaždom rohu ešte aj lekárne. Názov Farmacia svieti naozaj všade. To je asikvôli tým bankám, aby si každý mohol hneď kúpiť lieky na ukľudnenie po tom, čodo jednej z nich zavíta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalšia vec, ktorámi udrela do očí sú bary. Respektíve odpad v nich. Všetky papieriky a servítkysú na zemi pozdĺž celého baru a to i napriek tomu, že je tam viacejako dosť odpadkových košov. Majiteľ ichzametá iba raz denne a to po záverečnej. Preto vo večerných hodinách užnie je ľahké nájsť bar medzi odpadkami.

S odpadom súvisíaj môj ďalší postreh. Je až neuveriteľné, ako často tu čistia ulice. Každý deňstretávam zametačov, či je ráno alebo neskorá noc. A to nemyslím ibacentrum. Aj v okrajových oblastiach sa naozaj starajú o čistotu. Naopačnú stranu je treba povedať, že je to v Madride nevyhnutné, kedže ľudiasa na ulici správajú presne rovnako ako v baroch.

SkryťVypnúť reklamu

Môj poslednýpostreh je o nočnej doprave. V prvom článku o Madride som krátkospomenul metro a dopravu cez deň. V noci to ale nie je o ničhoršie. Metro síce nepremáva od pol druhej do šiestej rána, ale zato je výbornenahradené autobusovými linkami. Ich interval je od 15 minút až do pol hodiny,podľa toho, či je víkend alebo nie. Hustota liniek je takmer ako cez deň. V niektorýchspojoch sú aj policajti a cena nočného lístku je rovnaká ako toho denného.Prečo tu to môže fungovať a v Bratislave nie?

Tak asi toľkonateraz z Madridu...

Juraj Sasko

Juraj Sasko

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Raz som tu, raz som tam... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáInternet & SEOĽudiaFotkaCestovanieLetenky & lietanieSúkromnéRôzne

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu