Začiatok bol naplánovaný na 10. hodinu rannú. Tak som sa tam aj tak dostavil. Už pri vstupe ma prekvapil pomerne veľký dav ľudí. Dostal som menovku a poobzeral som sa. Prehodil som zopár slov s Tomášom Bellom a potom som naďabil na Indianu, chalana, ktorého poznám z diskusií na nete.
Prvá prednáška sa začala o 10.50 vo veľkej sále. Vit Vrba odprezentoval taký stručný prierez webom 2.0. a na koniec pridal aj popis firemného produktu webnode. Celkom zajímavá prednáška, aj ich projekt sa mi veľmi páči.
O 11.10 už nastúpil Richard Voda s prezentáciou svojho projektu pozrisi. Porozprával nám o tom, ako začal, čo všetko musel podstúpiť a čo všetko plánuje do budúcnosti.
11:40 sa konala vo veľkej sále prezentácia Miša Pastiera o viral marketingu. Musím povedať, že táto bola asi najlepšia zo všetkých. Páčila sa mi jednoduchosť, názornosť, vtip a pointa, to všetko Mišo zkombinoval bravúrne. A aj téma ako taká ma chytila a zistil som, že reklama či marketing podávaný takzvanou ústnou cestou je ešte účinnejšia zbraň, ako som si myslel. Určite vyskúšam.
Niečo pred pol 12. som sa presunul do malej sály, kde už začínal svoju polhodinku Braňo Dušovský. Témou bol experimentálny pohľad na kontextovú reklamu. Braňo sa určite v danej problematike vyzná, ale z môjho pohľadu to bolo trochu zmätené odprezentovanie s takmer žiadnou pointou. Celý čas sme sa dopracovávali k praktickej časti, ktorá nakoniec nejako chýbala.
Po hodinovej prestávke na obed sme sa o 2. hodine vrátili. Radovan Kavický rozprával o projekte Visegrad Business Community. Nebol som veľmi nadšený, pretože jediné čo Rado urobil, bolo prečítanie pripravených slidov. Prednáška by si žiadala aj niečo navyše.
Mirka Grešová sa objavila vo veľkej sále o polhodinku neskôr s jej viac menej teoretickou rozpravou o kolaboratívnych aspektoch vyhľadávania informácií na internete. zaujímavé, ale pre mňa príliš teoretické.
Synopsi predstavil najčastejšie bezpečnostné chyby vytvárané pri budovaní nového projektu a Web 2.0 bezpečnosť. Myslím, že danú problematiku vysvetlil dobre a dostatočne, popísal najčastejšie bezpečnostné chyby, ich dôsledky a potom samotné návrhy na ich odstránenie či vyvarovanie sa.
Na tento blok nadviazal Pavol Lupták s jeho praktickými ukážkami hackovania webových aplikácií. Zopár názorných príkladov mi stačilo na to, aby som zneistel a teraz sa bojím čo i len písať tento blog :)
16.30 už stál na pódiu zahraničný hosť Christopher Clay s jeho tumbleloggingom a microbloggingom a samotnou prezentáciou projektu soup.io.
Predposledná polhodinka patrila Martinovi Pilnikovi. Rozprával o teoretických veciach ohľadom založenia a spravovania webového projektu a rozobral aj jeho praktický príklad - projekt 30plus.
Úplný záver Barcampu patril Petrovi Faborovi a jeho prezentácii Podcastu. Vysvetlil jeho praktické komerčné a nekomerčné využitie.
No a presne o 6. hodine sa oficiálne ukončil prvý ročník slovenského Barcampu. Musím skonštatovať, že som nadmieru spokojný s jeho organizáciou, priebehom a samotnými prednáškami, aj keď som nestihol všetky prednášky, nakoľko program prebiehal paralelne v dvoch sálach. Stretol som sa so zopár zaujímavými ľuďmi a strávil príjemnú sobotu. Snáď tu bude Barcamp čoskoro opäť.