A že my sme hokejová republika...

Tradičné zimné sviatky sú zas o niečo menej tradičné. Vedenie Slovenskej televízie totižto zrušilo svoj, podľa mňa, najlepší program počas týchto sviatkov. Hokejové majstrovstvá sveta mladíkov, tradične sa konajúce v Kanade.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Aj keď majstrovstvá sveta začínajú pre nás vo veľmi neskorú nočnú až rannú hodinu, veľa Slovákov si kvôli nim nastaví budík o niečo skôr. Poprípade nespia vôbec. Pre mnohých už šampionát mladíkov patril k sviatkom viac, ako ohňostroj na Nový rok.

Prečo...?
... nás tento šampionát zaujíma? Vždy a všade sa hovorí najmä o tom, čo chýba. Na Slovensku je to predovšetkým práca s mládežou, a to v každom športe, hokej nevynímajúc. Preto pohľad na slovenských mladíkov v akcii oproti ich rovesníkom z ostatných krajín vzbudzuje u Slovákov záujem. Chceme vidieť hráčov, o ktorých vieme veľmi málo a pritom môžu o pár rokov reprezentovať našu krajinu aj na tej najvyššej úrovni. Vedeli by sme bez tohto šampionátu niečo o brankárovi Jaroslavovi Janusovi?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj tento rok nás čakajú zaujímaví hráči. V bráne Nitran Juraj Šimboch, Bystričan Richard Sabol alebo opäť ako pred rokom Dominik Riečický. Okrem dvoch obrancov extraligovej dvadsiatky samé talenty nižších zámorských súťaží (Michal Čajkovský, Martin Marinčin a iní). Piati zámorskí útočníci, ktorých meno určite čoskoro uvidíme aj v seniorskej reprezentácii ako Marek Tvrdoň či Tomáš Jurčo a ďalších osem útočníkov z extraligovej dvadsiatky. Tieto mená čakajú na nás a na príležitosť ukázať sa svetu.

Prečo...?
... to neuvidíme v televízii ako zvyčajne? Pretože programový riaditeľ STV Andrej Miklánek. Ten sa rozhodol, že slovenskú dvadsiatku neodkúpi, pretože „z tohto podujatia sa nevyrába televízny signál zo všetkých zápasov”. Zápasy Slovenska v základných skupinách však budú snímané všetky, tak v čom je problém? Ten spočíva v tom, že organizátor nebude vysielať a tým pádom ani snímať súboje o záchranu. „Nechceme začať vysielať projekt, ktorý keď vstúpi do tej najzaujímavejšej časti z pohľadu našej reprezentácie, tak ho vysielať prestaneme, povedal Miklánek pre Hokejportál. No je pre nás boj o záchranu naozaj vyvrcholením súťaže? A bude Slovákov baviť sledovať štvrťfinále, keď nevideli prvé, najdôležitejšie a najzaujímavejšie zápasy slovenskej reprezentácie?

SkryťVypnúť reklamu

Podľa mnohých hokejových fanúšikov, diskutujúcich na Facebooku, hokejových i všeobecných portálov, aj na portále STV.sk to bol zo strany RTVS krok vedľa. A vedľa bolo... skrátka, bol to zlý krok. Na druhej strane je to však dobrá správa pre športových komentátorov. Zápas so Švajčiarskom by museli komentovať priamo na Silvestra.

S kým a kde?
S kým hráme a kde to budeme môcť pozerať? Dnes začíname šampionát zápasom s Lotyšskom, ktorý odštartuje o 4.hodine ráno, teda už za desať minút. Zápas budeme môcť sledovať na internetovej stránke Hockeycanada.fasthockey.com (po registrácii zo Slovenska zdarma), resp. v diskusii na stránke STV sa spomínali aj ďalšie portály.

SkryťVypnúť reklamu

Pevne dúfam, že to je posledný rok, kedy urobila STV takúto chybu. Zápasy svojich totižto odvysielajú aj krajiny, ktorých mužstvá pravidelne patria na šampionáte k outsiderom. Iba Slovensko zaostáva. A my sa nazývane hokejovou republikou?!

Michal Šášky

Michal Šášky

Bloger 
  • Počet článkov:  139
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Večne meškajúci maniak do športovej novinárčiny, s extrémne vyvinutým zmyslom pre ironické a sarkastické poznámky, predseda vlastnej kvázipolitickej strany SPI a človek prácu vykonávajúci vždy na 100% (pondelok 12%, utorok 23%, streda 40%, štvrtok 20% a piatok 5%...) Zoznam autorových rubrík:  FutbalMS v hokeji 2011MS v hokeji 2012Iné športyZ môjho nudného životaTelevízorHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu