Nevytrácajú sa len perfektní hráči, ale aj trpezliví fanúšikovia

Často čítam a počúvam: „To čo má byť? Ten Hanlon čo tam robí? A čo tam robí Tatar alebo iný tatár? To bude taká fraška na majstrovstvách, že až. Hrôza! Budeme bojovať o záchranu. Veď to neni možné. Kokos...“

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)
Ak budú chlapci na takýto dres pyšní a budú hrať so srdcom a naplno - bude to možno stačiť na všeobecnú spokojnosť a možno aj na príjemné umiestnenie! Slovensko do toho!
Ak budú chlapci na takýto dres pyšní a budú hrať so srdcom a naplno - bude to možno stačiť na všeobecnú spokojnosť a možno aj na príjemné umiestnenie! Slovensko do toho! (zdroj: fabuloussavings.ca)

A vy si hovoríte fanúšikovia!

Beriem jedno, že hokej na Slovensku ide dolu vodou. Ide. Určite nie som sám, čo nedopozeral play-off Extraligy. Ja som až do tohto roku hokejom žil. Slovenským alebo americkým. Slovnaft Extralita alebo NHL. Bolo mi to jedno.

So Slovákmi som však držal o čosi viac. Pred televízom som sedel vždy, keď bol zápas. Aj cez prestávky. Vždy som si kupoval nové vydanie denníka Šport. Celé play-off som sa neholil, kým nevypadol môj obľúbený tím. A urobil som tak aj tento rok - neholil sa. Tie pohľady som prežil. Avšak raz, keď sa ma spýtali, prečo sa neoholím a ja že držím s hokejistami Slovanu Bratislava, prekvapili ma odpoveďou: veď play-off skončilo už pred týždňom a pol!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bolo mi blbé povedať, že pri všetkých štyroch zápasoch, čo som pozeral, som zaspal. Bolo mi blbé povedať, že držím s hokejistami a zároveň o pár sekúnd nadávať na kvalitu Extraligy. Jedno viem však určite: kvalita našej Extraligy išla vážne na dno. A budúci rok sa holiť budem. Slovanu však držať palce budem tiež, stále...

Chápem všetkých, čo nadávajú na slovenskú hokejovú súťaž. Je to fraška bez kvality. Ale kto nadáva na reprezentáciu, je chudák. Ak na ňu nadáva teraz a tak, ako som uviedol v prvom odseku. Ako kto môže vedieť, čo dokážeme na MS? Naviac, keď majstrovstvá sveta v Nemecku začínajú až dnes, my až v nedeľu...

SkryťVypnúť reklamu

Nemôžeme chcieť, aby Hanlon s novými mladými hráčmi vyhrával desaťgólovým rozdielom nad hociakým súperom. To, že dokázali otočiť zápas s Lotyšmi z 0:3 na 4:3 je podľa mňa veľmi pekné! V Nemecku sa k nám pripája napríklad brankár Budaj, alebo útočník Marek Svatoš, moji obľúbenci. Kvalitu reprezentácie to nepochybne pozdvihne.

Nemôžeme však očakávať, že mladíci ako Tatar a Pánik budú viesť reprezentáciu teraz tak, ako na ZOH Demitra a Hossa. Nemôžeme očakávať, že Budaj nás bude zachraňovať tak, ako Halák, aj keď aj Peťo Budaj má tiež vysoké kvality. Ale očakávať medailu, aj keď zemiakovú, sú veľmi veľmi prehnané očakávania. Je síce jasné, že od krajiny s takými úspechmi sa dačo očakáva, ale skúste sa na to pozrieť triezvymi očami (mierené na tých, čo hovoria o výsledoch eštenezačatých MS). Prichádzame do sveta s novou generáciou!

SkryťVypnúť reklamu

Hanlon nie je Boh. A Pánik nie je Demitra, Hossa ani Gáborík. Či už hovoríme o Tatarovi, Pánikovi alebo iných hráčoch v nominácii, všetko sú to hráči, čo sa len rozvíjajú a potrvá ešte dobrých pár rokov, kým potiahnu slovenský hokej aspoň približne tam, kde bol. Hossa, či Gáborík, to sú všetko kanadsko-americkí hráči, chlapci z odinakiaľ!

Z našich hráčov možno nikdy nebude to, čo bolo z Hossu alebo Gáboríka. A možno hej! To všetko však ukáže čas. Nemôžeme predpovedať budúcnosť. Nikto z nás tiež nie je Boh ani Sybila. Je ľahké analyzovať spred televízora, ale je už o čosi ťažšie dokázať to isté, čo sa povie, na ľade. Neviem, čo dosiahneme na MS. Možno medailu, no možno ani štvrťfinále nie. Je mi jedno, či skončíme na poslednom alebo prvom mieste. Z elity tento rok nevypadneme.

SkryťVypnúť reklamu

Jediné čo chcem je, aby hráči, čo dostanú šancu, ukázali všetko, čo v nich je. Aby v hre bolo srdce, aby boli chlapci pyšní na to, že majú na prsiach slovenský národný znak, aby podľa toho hrali. Zrejme to nebude prechádzka ružovou záhradou, ako vo Vancouveri, ale našim chlapcom v reprezentácii som vždy palce držal - a palce budem držať aj dnes, aj v nedeľu, aj naďalej! Som predsa Slovák!

Tento článok možno nie je napísaný s úplným prehľadom. Určite sa nájde mnoho reakcii, že si buď protirečím, alebo niečo také. Nedivím sa, nemám prehľad ako mnohí. Priznávam. Cielom tohto článku však nie je rozoberať minulosť, budúcnosť, ani terajší stav slovenského hokeja!

Jediné, čo chcem povedať je, že aj keď to s hokejom ide nepochybne dolu, článkov o tom bolo už dosť a ja k tomu určite týmto článkom nič nepridám. Ale som rád z toho, že uvidím Pánika a Tatara v akcii. Tým, že im nebudem fandiť sa nič v hokeji nezmení, tak isto aj naopak. Preto kričím počas týchto MS jedno a kto sa pripája, nech tiež kričí. „Slovensko do toho!”

Zloženie skupín na MS 2010 v Nemecku (Kolín, Mannheim):
A-skupina /Kolín/: Rusko, Bielorusko, Slovensko, Kazachstan
B-skupina /Mannheim/: Kanada, Švajčiarsko, Lotyšsko, Taliansko
C-skupina /Mannheim/: Švédsko, Česko, Nórsko, Francúzsko
D-skupina /Kolín/: Fínsko, USA, Nemecko, Dánsko
*Otvárací zápas MS medzi USA a Nemeckom (D-skupina) sa odohrá v Gelsenkirchene

Program majstrovstiev sveta:
základné skupiny:
7.máj, piatok: 20:15 USA - Nemecko (D)
8.máj, sobota: 16:15 Kanada - Taliansko (B), 20:15 Fínsko - Dánsko (D), Švajčiarsko - Lotyšsko (B)
9.máj, nedeľa: 16:15 Bielorusko - Kazachstan (A), ČR - Francúzsko (C), 20:15 Slovensko - Rusko (A), Nórsko - Švédsko (C)
10.máj, pondelok: 16:15 USA - Dánsko (D), Švajčiarsko - Taliansko (B), 20:15 Nemecko - Fínsko (D), Lotyšsko - Kanada (B)
11.máj, utorok: 16:15 Rusko - Kazachstan (A), ČR - Nórsko (C), 20:15 Bielorusko - SLOVENSKO (A), Švédsko - Francúzsko (C)
12.máj, streda: 16:15 Dánsko - Nemecko (D), Taliansko - Lotyšsko (B), 20:15 Fínsko - USA (D), Kanada - Švajčiarsko (B)
13.máj, štvrtok: 16:15 Rusko - Bielorusko (A), Francúzsko - Nórsko (C), 20:15 Kazachstan - SLOVENSKO (A), Švédsko - ČR (C)

osemfinálová fáza:
14.máj, piatok: 16:15 A2 - D3 (E-skupina, Kolín), B2 - C3 (F-skupina, Mannheim), 20:15 D1 - A3 (E), C1 - B3 (F)
15.máj, sobota: 20:15 A1 - D2 (E), B1 - C2 (F)
16.máj, nedeľa: 16:15 D3 - A1 (E), B3 - C3 (F), 20:15 D2 - A3 (E), C1 - B2 (F)
17.máj, pondelok: 16:15 D1 - A2 (E), C3 - B1 (F), 20:15 A3 - D3 (E), C2 - B3 (F)
18.máj, utorok: 16:15 A2 - D2 (E), B2 - C2 (F), 20:15 A1 - D1 (E), B1 - C1 (F)

skupina o udržanie:
15.máj, sobota: 16:15 D4 - A4 (Kolín), B4 - C4 (Mannheim)
16.máj, nedeľa: 12:15 C4 - D4 (Kolín), B4 - A4 (Mannheim)
18.máj, utorok: 12:15 D4 - B4 (Kolín), A4 - C4 (Mannheim)

vyraďovacia fáza:
ŠTVRŤFINÁLE:
20.máj, štvrtok: 16:15 E1 - F4 alebo E2 - F3 (Kolín), F1 - E4 alebo F2 - E3 (Mannheim) 20:15 E1 - F4 alebo E2 - F3 (Kolín), F1 - E4 alebo F2 - E3 (Mannheim)

SEMIFINÁLE:
22.máj, sobota: 14:00 víťaz (E1 - F4) - víťaz (F2 - E3) alebo víťaz (F1 - E4) - víťaz (E2 - F3) (Kolín) 18:00 víťaz (E1 - F4) - víťaz (F2 - E3) alebo víťaz (F1 - E4) - víťaz (E2 - F3) (Kolín)

O 3. MIESTO:
23.máj, nedeľa: 16:15 (Kolín)

FINÁLE:
23.máj, nedeľa: 20:30 (Kolín)

Nominácia Slovenska na MS v Nemecku:

Brankári: Peter BUDAJ (Colorado Avalanche/NHL - počet zápasov a gólov v reprezentácii 5/0), Rastislav STAŇA (Severstaľ Čerepovec/KHL - 45/0), Peter HAMERLÍK (HC Oceláři Třinec/ČR - 4/0).
Obrancovia: Andrej SEKERA (Buffalo Sabres/NHL - 20/2), Vladimír MIHÁLIK (Norfolk Admirals/AHL - 4/0), Richard LINTNER (Dinamo Minsk/KHL - 94/13), Tomáš STAROSTA (Neftechimik Nižnekamsk/KHL - 93/3), Dominik GRAŇÁK (Rögle BK/Švéd. - 99/4), Ivan MAJESKÝ (Skelleftea/Švéd. - 84/3), Peter FRÜHAUF (HC 05 Banská Bystrica - 16/0).
Útočníci: Marek SVATOŠ (Colorado Avalanche/NHL - 6/0), Tomáš TATAR (Grand Rapids Griffins/AHL - 12/2), Richard PÁNIK (Norfolk Admirals/AHL - 6/1), Roman KUKUMBERG (Ak Bars Kazaň/KHL - 81/20), Marek ZAGRAPAN (Severstaľ Čerepovec/KHL - 10/2), Ivan ČIERNIK (Kolín Haie/Nem. - 57/14), Andrej PODKONICKÝ (HC Bílí Tigři Liberec/ČR - 41/10), Milan BARTOVIČ (HC Bílí Tigři Liberec/ČR - 32/7), Michal MACHO (BK Mladá Boleslav/ČR - 21/2), Miroslav ZÁLEŠÁK (HK 36 Skalica - 37/5), Vladimír DRAVECKÝ (HC Košice - 5/2), Stanislav GRON (HC Košice - 22/2), Tomáš BULÍK (HC 05 Banská Bystrica - 19/1).

Michal Šášky

Michal Šášky

Bloger 
  • Počet článkov:  139
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Večne meškajúci maniak do športovej novinárčiny, s extrémne vyvinutým zmyslom pre ironické a sarkastické poznámky, predseda vlastnej kvázipolitickej strany SPI a človek prácu vykonávajúci vždy na 100% (pondelok 12%, utorok 23%, streda 40%, štvrtok 20% a piatok 5%...) Zoznam autorových rubrík:  FutbalMS v hokeji 2011MS v hokeji 2012Iné športyZ môjho nudného životaTelevízorHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu