Po prípravnom zápase (zrejme) známa brankárska trojica

Slovenská futbalová reprezentácia odohrala druhý prípravný zápas pred majstrovstvami sveta vo futbale v Juhoafrickej republike. Na neďaleký Klagenfurt prišlo zopár áut i autobusov, vidieť údajne bolo aj autá z košickou poznávacou značkou, čo by mohlo trochu kopnúť usporiadateľov zápasov slovenskej reprezentácie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Slovenská futbalová reprezentácia mala totiž dlho domáce prostredie v hlavnom meste Slovenskej republiky, na Tehelnom poli. Trávnik a štadión sa však rozpadal priamo počas zápasov a naberal čoraz viac podoby múzijného formátu.

Staručké Tehelné pole už malo byť niekoľko mesiacov zrútené, keď na ňom hrala posledný zápas slovenská reprezentácia zápas proti USA (1:0). Trávnik zápasu neprial, akcie sa veľmi tvoriť nedali. Brankárom sa však na trávnik padalo určite lepšie, ako dnes v Klagenfurte...

Aby som však hneď neodbiehal do Rakúska, dokončím myšlienku. Domov v Bratislave na Tehelnom poli sa ide rekonštruovať a Weissova družina si vyhliadla nový domov. Krásny žilinský stánok, teda štadión terajšieho majstra Slovenska im bol taký akurát.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hralo sa na západe, hralo sa na strednom Slovensku. Avšak fanúšikovia východného Slovenska si za kvalitnými zápasmi našej reprezentácie musia cestovať. Ako museli hľadať cesty do Žiliny pri prvom prípravnom zápase proti Nórsku, svoje cesty si našli aj do pre nich ďalekého Klagenfurtu.

Fanúšikovia z východu tak už prejazdili mnohé kilometre a na zaujímavé zápasy musia čakať podľa výkonov klubu. Naposledy im klub z východného Slovenska pripravil zaujímavý zápas MFK Košice verzus AS Rím. To však bolo v auguste minulého roku. Odvtedy na veľké zápasy musí východoslovenský fanúšik cestovať.

Posledný prípravný zápas proti Kostarike (5.jún) sa bude hrať na pôde bratislavských Pasienkov, a tak východ Slovenska prišiel o ďalší zápas, čo sa mohol hrať u nich. Prečo sa nehrá tento zápas v Košiciach? „My sme skutočne vážne uvažovali nad odohratím dokonca aj kvalifikačného zápasu s Českom na východe Slovenska, ale niektoré logistické a iné technické problémy nám tento plán znemožnili. Pokiaľ to však bude možné, reprezentanti sa určite prídu ukázať aj na východné Slovensko,” povedal pre Futbal magazín (4) generálny sekretár SFZ Miloš Tomáš.

Skryť Vypnúť reklamu

Naposledy cestovali približne 800 kilometrov, aby dnes o 14:00 videli, ako sa stretne slovenská reprezentácia s tou kamerunskou. Tvrdý terén v rakúskom Klagenfurte hráčom a hre na kvalite hry neprial, práve naopak.

Prípravný zápas s Kamerunom ako prípravný veľmi nevyzeral. Kamerun skôr trénoval filmovanie, čo si však rozhodca neuvedomoval a kamerunským hráčom pripískol na všetky pády. Rozhodcovi, Rakúšanovi Lechnerovi, boli podľa môjho skromného názoru, počas celého zápasu sympatickejší hráči Kamerunu, našťastie to ale na zápase nenechalo veľké stopy.

Ako povedal i tréner Vladimír Weiss, obrana hrala prakticky bez chýb. Vyriešila sa zrejme aj brankárska otázka a do Afriky tak asi pocestuje trojica: náš záchranca Ján Mucha, „Weissov kôň” Ľuboš Kamenár a dnešný náhradník Dušan Perniš. Napriek tomu, že stav Dušana Kuciaka ešte nie je presne jasný.

Skryť Vypnúť reklamu

Ťažko sa tiež dá hovoriť aj o Miroslavovi Karhanovi. Či sa mu jeho achillovka do šampionátu vylieči ťažko predpokladať, rozhodujúce by mali byť dnešné vyšetrenia. Každopádne, dnešní hráči, ktorí hrali na poste defenzívneho záložníka, čiže Kamil Kopúnek a Juraj Kucka, rozhodne nesklamali.

Nesklamali ani ostatní záložníci. Musím uznať, že sa mi páčil Miňo Stoch a dokonca aj hráč, ktorého až tak moc nemám rád, Vladimír Weiss ml. Naopak, ťažko hovoriť o Šventovi, ktorý toho dnes veľa neukázal a hlavne ťažko hovoriť o útoku. Tam sa vynikajúco ukázal Stanislav Šesták, ktorý dnes napol kamerunskú sieť dvajedenkrát.

Skryť Vypnúť reklamu

Erik Jendrišek však ničím neoslnil a Martin Jakubko tiež. Róbert Vittek a Filip Hološko sú polopripravení hrať zápas. Do úvah však, ako povedal Vladimír Weiss, stále pripadajú buď Ján Novák alebo Jakub Sylvestr. „Jakub Sylvestr proti chorvátskej dvadsaťjednotke nabehal trinásť kilometrov a o tom je dnešný futbal - o pohybe,” prezradil, čo je pravdy na fámach o Jakubovi Sylvestrovi, reprezentačný tréner Vladimír Weiss.

KOHO BY SOM BRAL DO AFRIKY JA?
Ak by som sa odrážal od predpripravenej nominácie Vladimíra Weissa, z týchto štyroch brankárov by som bral trojicu Mucha - Perniš - Kuciak, no pri poslednom menovanom by rozhodoval jeho zdravotný stav. Ďalej by som nominoval sedem obrancov, deväť záložníkov a štyroch útočníkov. V Rakúsku je na sústredení deväť obrancov: Peter Pekarík, Martin Petráš, Martin Škrteľ, Ľubomír Michalík, Ján Ďurica, Radoslav Zabavník, Marek Čech, Tomáš Hubočan, Kornel Saláta. Netajím sa tým, že som proti tomu, aby bol Martin Petráš nominovaný do Afriky a vôbec na nejaký zápas slovenskej reprezentácie. Zo zvyšných hráčov by som do Afriky nebral buď Ľubomíra Michalíka alebo Kornela Salátu. Michalík je typ podobný Martinovi Škrteľovi, ale vysokí hráči by sa nám v Afrike zišli. Kornel Saláta je zase hráč Corgoň ligy a na taký veľký futbal, ako je v Afrike, asi nebude mať dostatočne veľa síl. Avšak, v Poľsku patril medzi najlepších hráčov a dokazuje, že si miesto zaslúži, navyše vie vynikajúco hlavičkovať a vie hrať i na mieste defenzívneho záložníka. A je Slovanista, to je zase pre mňa plus...

Stredopoliari na sústredení v Rakúsku sú Kamil Kopúnek, Ján Kozák ml., Juraj Kucka, Miroslav Karhan, Marek Sapara, Mário Pečalka, Marek Hamšík, Vladimír Weiss ml., Miroslav Stoch, Dušan Švento a Zdeno Štrba. Tých je jedenásť a tiež bude treba škrtnúť dve mená. Štrba patrí medzi skúsených záložníkov a i keď sme ho v zápase proti Kamerunu nevideli, určite má svoje miesto v reprezentácii. Takisto si neviem predstaviť MS ani bez Stocha, Weissa, Hamšíka, Kozáka, či Karhana. Žiaľ, posledne menovaný sa nenominuje asi sám. Preto by som škrtol Mária Pečalku, ktorý je asi najmenej pripravený na MS v Afrike a jedného z dvojice Švento - Karhan. Podľa zdravotného stavu Miroslava Karhana. Švento by na MS byť nemusel, na kraj zálohy by sme vedeli dosadiť i jedného z dvojice útočníkov Šesták-Jendrišek.

Útočníci na MS v Afrike. To je špeciálna kategória. Erik Jendrišek, Róbert Vittek, Martin Jakubko, Filip Hološko, Stanislav Šesták. Jendrišek proti Kamerunu nenadchol, Jakubko tiež, Vittek a Hološko nie sú pripravení naplno. Vittek a Šesták sú hráči, bez ktorých si MS neviem predstaviť, Jakubko a Jendrišek sú pre mňa dôležití tiež. Viem si predstaviť MS bez Filipa Hološka, ale na druhej strane aj bez Martina Jakubka. Žeby sa predsalen donominoval Jakub Sylvestr? Aj keď to tak nevyzeralo počas sezóny, góly dávať vie...

MOJA NOMINÁCIA NA MS: Ján Mucha, Dušan Perniš, Dušan Kuciak - Peter Pekarík, Radovan Zabavník, Martin Škrteľ, Ján Ďurica, Kornel Saláta, Tomáš Hubočan, Marek Čech - Kamil Kopúnek, Juraj Kucka, Zdeno Štrba, Marek Sapara, Marek Hamšík, Miroslav Karhan (D. Švento), Miroslav Stoch, Vladimír Weiss, Ján Kozák - Stanislav Šesták, Róbert Vittek, Erik Jendrišek, Martin Jakubko, Jakub Sylvestr.

KOHO PODĽA MŇA ZOBERIE WEISS?
Okolo tohto omáčku robiť nemôžem. Nevidím do mysle pána trénera. Tipnúť si ale môžem, takže:

Ján Mucha, Ľuboš Kamenár, Dušan Perniš - Peter Pekarík, Radovan Zabavník, Martin Škrteľ, Ján Ďurica, Ľubomír Michalík, Tomáš Hubočan, Marek Čech - Kamil Kopúnek, Juraj Kucka, Zdeno Štrba, Marek Sapara, Marek Hamšík, Dušan Švento, Miroslav Stoch, Vladimír Weiss, Ján Kozák - Stanislav Šesták, Róbert Vittek, Erik Jendrišek, Martin Jakubko, Filip Hološko.

Michal Šášky

Michal Šášky

Bloger 
  • Počet článkov:  139
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Večne meškajúci maniak do športovej novinárčiny, s extrémne vyvinutým zmyslom pre ironické a sarkastické poznámky, predseda vlastnej kvázipolitickej strany SPI a človek prácu vykonávajúci vždy na 100% (pondelok 12%, utorok 23%, streda 40%, štvrtok 20% a piatok 5%...) Zoznam autorových rubrík:  FutbalMS v hokeji 2011MS v hokeji 2012Iné športyZ môjho nudného životaTelevízorHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu