Všetci túžime len po jednom

Veru len nedávno som dostal otázku veľmi zaujímavého charakteru. Znela: po čom túžiš? Aj keď mám dosť priateľov vôkol seba, nie často dostávam otázky takého typu. Škoda, rád rozoberám také zaujímavé otázky. Otázky typu: „Ako sa máš?” a „Čo robíš?” sa nie vždy dajú zodpovedať zaujímavo a nie pri každom sa môžeme na ne rozpísať. Za to otázka ohľadom túžieb - tá je zaujímavá. Tu sa dá rozpísať asi pri každom, kto sa takú otázku spýta... Po čom teda túžim, túžime?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Šťastie. To je to, po čom všetci túžime. Niekomu ku šťastiu chýba veľa, niekomu pomenej...
Šťastie. To je to, po čom všetci túžime. Niekomu ku šťastiu chýba veľa, niekomu pomenej... (zdroj: liber.sk)

Ešte predo mnou sa s touto otázkou popasovala kamarátka. Vlastne teraz ani neviem, kto s takou otázkou prišiel... Každopádne, jej odpoveď sa mi nepáčila. Povedala, citujem: „Po čom túžim? Túžim po tom byť šťastná.”

Kto netúži byť šťastný? Túžime po tom všetci. Ak po niečom túžime, vždy je to akoby nejaký diel z puzzle, ktorý potrebujeme k celkovému obrazu, ktorým je šťastie. Niekto túži po malých dielikoch, niekto po veľkých. Niekomu ku šťastiu stačí málo, niekomu o čosi viac. Niekto túži po priateľstve, niekto po láske. Niekto po doline, niekto po hore...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preto všetci túžime len po jednom. Túžime práve po tom obraze z puzzle. Túžime byť šťastný. Všetci chceme byť šťastní. Už je len na stave človeka, či mu ku šťastiu chýba jeden malý dielik alebo mu tých dielikov chýba viac.

Osobne nepoznám človeka, ktorému chýba k šťastiu jedno. Vždy sa nájde viacero vecí, čo by sme zmenili, čo by nás robilo šťastnejšími. To, že ku šťastiu stačí vravieť nech sa páči, o tom sa dá fakt len spievať...

Ja osobne túžim po tom, aby som sa uchytil na gymnáziu (končím základku), túžim po tom, aby mi bolo lepšie po zdravotnej stránke (som chorý), túžim po raňajkách (som lenivý), túžim po úspechu našich chalanov v hokeji a vo futbale (občas túžime i po tom, čo vlastnými silami dosiahnuť nemôžeme), túžim po vyriešení problému s programom last.fm, túžim po bezproblémovej birmovke (dnes ma to čaká, držte palce!) a túžim po mnoho malých dielikoch týchto puzzle, no pred nimi stojí jeden obrovský diel - byť so svojou Láskou (Láska jestvuje, len je zatiaľ ďaleko...)

SkryťVypnúť reklamu

Človeku sa môže zdať, že túži po jednom - jedinom. Aj mne sa zdá, že ku šťastiu mi chýba len ten veľký diel puzzle. A aj chýba. Keď bude ten, budeme mať veľký pocit, že sme najšťastnejší na svete. A to som vždy, keď som so svojou Láskou. A určite aj mnohí iní... Ale to, že nie sme najšťastnejší, nám príde, keď narazíme na tie malé dieliky...

Pokiaľ však máme tie veľké dieliky (pre niekoho hora, pre niekoho dolina), všetky tie malé sa riešia ľahšie a prídu nám omnoho malichernejšie. Občas tiež človeku pomôže napísať si túžby na papier, pred seba. Občas sa človek nakopne až vtedy, keď presne vie, čo chce, po čom túži. A ak sa za svoje túžby nehanbíte, viete, na čo sú komentáre ;)

SkryťVypnúť reklamu

Ja Vám prajem, aby sa všetko, po čom túžite čo najrýchlejšie splnilo. Aby ste boli šťastní. Aby ste si mohli spievať, že Vám ku šťastiu stačí vravieť nech sa páči. Aby Vás nikto nezradil, neklamal (dobre vieme, že je obdobie najväčších klamstiev - ľudia totiž odjakživa najviac klamú pred voľbami, počas vojny a po poľovačke...), nikto nezneužíval, nikto nehneval. Aby ste sa nehnevali Vy. Aby všetci okolo Vás mali srdcia čisté a vľúdne ako prúdy riek. Prajem Vám, nech si nájdete poriadnu dolinu alebo poriadnu horu. Podľa toho, po čom túžite! Veľa šťastia pri plnených Vašich snov!

Michal Šášky

Michal Šášky

Bloger 
  • Počet článkov:  139
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Večne meškajúci maniak do športovej novinárčiny, s extrémne vyvinutým zmyslom pre ironické a sarkastické poznámky, predseda vlastnej kvázipolitickej strany SPI a človek prácu vykonávajúci vždy na 100% (pondelok 12%, utorok 23%, streda 40%, štvrtok 20% a piatok 5%...) Zoznam autorových rubrík:  FutbalMS v hokeji 2011MS v hokeji 2012Iné športyZ môjho nudného životaTelevízorHudbaNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu