...je z neho oddaný, chápavý, prísny a spravodlivý vychovávateľ

Kala-Kala je centrum, ktoré vzniklo pred 5 rokmi. Slúži na formovanie detí z ulice, ktoré v tej dobe začínali byť tŕňom v oku pri budovaní novej Angoly po 30 ročnej občianskej vojne. Vláda chcela túto situáciu riešiť omnoho ráznejším spôsobom, takže zrod centra predstavoval veľmi perspektívnu a mnoho sľubujúcu alternatívu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Deti ulice v Angole sú zväčša siroty alebo deti opustené rodinou. Sú hladné, týrané, sexuálne zneužívané, na drogách, so zbraňou v ruke. Centrum Kala-Kala pomáha týmto deťom získať vzdelanie a stať sa zodpovednými občanmi. Ide o zmysluplný projekt s viditeľným dopadom. Vychádza z univerzálnych kresťanských hodnôt. Je konkrétny, transparentný a spojený s dôveryhodným partnerom - Saleziánmi don Bosca.

Ako sa deti dostávajú na ulicu? Čím všetkým prechádzajú? Čo pre nich znamená centrum Kala-Kala? Ich životy vám priblížim prostredníctvom príbehu Paezinha, jedného z chlapcov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Paezinho, dnes už má 22 rokov, prišiel do Kala-Kala ako prvý, ešte keď centrum vznikalo. vznikalo. Na ulici žil typickým životom chlapca z ulice. Od 13 rokov kradol, aby mal na jedlo. Keď nemal čo vložiť do úst, drogoval, aby necítil hlad. Spával ľahkým spánkom, neustále v strehu pod holým nebom alebo provizórnym prístreškom. Dostal sa do pouličného gangu a bol nútený používať zbraň. Keď jedného dňa pri krádeži celú skupinu chytila polícia, putoval nakrátko za mreže. Po tom, čo ho prepustili, túlal sa ulicami Luandy a stretol saleziánov. Zobrali ho do centra Kala-Kala . Tam dozrel a vyhral nad závislosťou, objavil svoju vieru v Boha, vyštudoval a stal sa vychovávateľom v samotnom centre. Teraz šíri dobro, čo sám dostal. Je z neho oddaný, chápavý, prísny a spravodlivý vychovávateľ. Tým, že si sám prežil to, čo ešte stále straší chlapcov z Kala-Kala, je vzorom hodným nasledovania. Jeho príbeh je jedným z najúspešnejších.´

SkryťVypnúť reklamu

Žiť spolu, študovať, učiť sa remeslu, pracovať, pomáhať druhým - to sú základné veci, ktoré sú potrebné vo výchove všetkých detí. V Angole je takýchto príležitostí málo hlavne preto, že po niekoľkoročnej vojne tam v podstate neexistuje mentalita funkčnej rodiny. Preto vás pozývame, aby ste sa zapojili do verejnej zbierky Tehlička a finančne podporili centrum pre deti ulice Kala-Kala.

Je aj na vás, ako bude pokračovať príbeh detí ulice v Angole. Aj váš štedrý dar 50, 20 či 10 eur podporí aktivity, vzdelávacie programy, vybavenie dielní pre výučbu a realizáciu dostavby ubytovacích kapacít, čo umožní prijať väčšie množstvo chlapcov ulice do centra Kala-Kala.

SkryťVypnúť reklamu

Zachráňte s nami viac detí ulice ešte dnes.

Zuzana Suchová, fundraising a PR, SAVIO o. z.

SAVIO o.z.

SAVIO o.z.

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  5x

“SAVIO VYTVÁRA PRIESTOR PRE AKTÍVNE ŠÍRENIE DOBRA”Sme občianske združenie, ktoré saleziánskym štýlom vytvára priestor pre solidaritu s chudobnými a skvalitňuje život mladých v menej rozvinutých krajinách. Prostredníctvom projektov, zbierok a práce dobrovoľníkov pomáhame ľuďom v neľahkej životnej situácii. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu