Fake kabelka nie je kabelka, alebo niečo o kabelkách

Viete si predstaviť ísť niekam bez kabelky? Ja ani nie. Priznám sa, občas aj ja vybehnem von len s mobilom a peňaženkou v ruke, ale stáva sa mi to minimálne. Človek totiž nikdy nevie čo práve v tom momente bude potrebovať a nachádzalo by sa to akurát v jeho kabelke. Napríklad si kýchnete a papierová vreckovka nikde!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Kabelka je módny doplnok a súčasť každého outfitu, ktorý ráno čo ráno poskladáme dokopy. V kabelke, prípadne pánskej taške, sa v podstate nachádza časť Vás samého, časť Vašej identity. Sú tam Vaše doklady, kľúče od domu, mobil, peniaze, hygienické potreby, pero, diár a iné podstatné veci, ktoré používate každý deň. Kabelku si každý stráži ako oko v hlave, veď pri jej strate by sa človek mohol aj zblázniť, no nie?

Niektorí ľudia vnímajú kabelku ako módny doplnok a obmieňajú ju podľa príslušnej udalosti, alebo konkrétneho oblečenia, iní ako nevyhnutnú vec, ktorú už po stáročia nosia rovnakú a obmieňajú len zloženie jej obsahu. Ako to je s Vami? Ja osobne kabelku prispôsobujem, samozrejme vždy podľa udalosti kam sa chystám, nebudem predsa veľkú kabelu vláčiť do divadla, ale taktiež aj k oblečeniu ktoré mám práve na sebe. Na druhej strane to nepreháňam, lebo mám svoju teóriu. Moja stratégia je vlastniť radšej jednu, alebo dve kabelky väčšej veľkosti a jednu, alebo dve kabelky menšej veľkosti tzv. clutch, ktoré sú kvalitné a najlepšie značkové. Nehovorím, že je zlé keď má niekto aj 100 kabeliek, všetkých farieb a všetkých štýlov, ale ja osobne preferujem kvalitu pred kvantitou. Podľa mňa, každá správna dáma by mala vlastniť aspoň jednu kvalitnú, nikdy nestarnúcu kabelku, ktorá nemusí byť módnym hitom sezóny. Viete, ono to je tak, ako keď muž šetrí na poriadne auto, tak žena by mala našetriť na poriadnu kabelku. Teraz ste sa zasmiali, tak sa nesmejte, lebo toto je krutá realita! Však sa zamyslite dámy. Prvé, čo si všimnete na okoloidúcej žene je kabelka a topánky, však je to tak? Preto Vám radím, nekupujte haraburdy, ale kúpte si jednu alebo dve poriadne kabelky, ktoré budú z kože alebo kvalitnej látky, určite však s koženými rúčkami čiernej, hnedej alebo tmavo červenej farby. Smotanová, prípadne biela farba, tiež nie je zlá, ale pri našich štyroch ročných obdobiach to nie je najsprávnejšia voľba. Neviete aký tvar? Klasika je tvrdosť, kabelka ktorá si zachováva svoj vlastný tvar a neprispôsobuje sa veciam vo vnútri. Nekupujte nič vyzbíjané, lesklé, strapcovité, alebo s príliš veľa detailmi, niekedy menej je viac. Zainvestujte! Uvidíte, že nie jedna ženská tvárička sa otočí so závisťou za Vašou kabelkou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo sa týka večerných kabeliek, už spomínaných clutch, tak tam sa môžete v podstate vyblázniť. Určite by ste ale mali vlastniť jednu čiernu a jednu napríklad tigrovanú, alebo vykladanú kameňmi. Takú clutch, ktorá Vášmu outfitu pridá ešte šmrnc. Pravidlo, ktoré sa preferovalo v minulosti, že kabelka musí ladiť s topánkami, to už dnes neplatí, nebojte sa kombinovať. Na druhej strane pri výraznej róbe, prípadne večerných šatách a veľkých dominantných šperkoch, je už clutch len nevyhnutnosť pre Vaše osobné veci, preto zvoľte tú najmenej výraznú možnosť.

Vedeli ste, že iba 1% Louis Vuitton kabeliek, ktoré vidíte na ulici je to pravé a nie od Číňana? Čím to je, že si niekto kúpi fake? Ja rozumiem, že daná osoba má sen vlastniť konkrétnu vysnívanú značku a možno sa cítiť ako celebrita z Hollywoodu, ale fake Vám k tomu fakt netreba. Ak sa niekto vyzná v móde, tak nemá problém fake hneď rozoznať. Nesúhlasíte? Áno, aj ja som videla dokonalé faky, ktoré bolo horko-ťažko rozoznať, ale poviem Vám jedno, nebolo to u nás. Keby ste videli tie faky v Mexiku, v Ázii alebo v Rusku, tak tiež si začnete klásť otázku: „Je toto fakt fake, nie je to náhodou kradnuté?" Začnete pochybovať, ale odpoveď je: Áno je to fake, len kvalitne spravený. Ok, tak Vám to poviem, aj ja som mala doma jednu fake kabelku. Nedalo mi neodolať sa zjednávať s dotyčným pánom, ktorý ma horkokrvne presviedčal, že tá kabelka je určite pravá. Ako to dopadlo? Pútko sa mi roztrhlo po mesiaci, „akože" koža sa začala zlupovať a fake skončil v koši. Taktiež platí, že ak má niekto na sebe texasky z H&M a košeľu z Bershka tak určite nebude mať v ruke Chanel kabelku. Je to proste tak. Moja rada: fake kabelkám sa vyhýbajte na kilometre ďaleko a radšej aj tých pár euro, čo by ste dali na fake, odložte na jednu poriadnu, vysnívanú kabelku.

SkryťVypnúť reklamu

Muži a kabelky, to je veľmi zložité. Myslím si však, že chlap určite nič nepokazí s taškou cez plece alebo diplomatkou, čiernej či hnedej farby.

Možno si teraz hovoríte: „ Ale ja nemám financie na značkové a drahé kabelky!". O tom tu ja nehovorím. Nie je to vždy o značke, ale o módnom cítení a tom správnom štýle. Drahé kabelky, môžu vždy slúžiť ako inšpirácia k Vám dostupným cenám.

Možno ma milujete, možno ma nenávidíte, hlavne čítajte ďalej!

xoxo, o týždeň som tu opäť!

P.S: pripájam obrázky ženských kabeliek, clutch a mužských tašiek, ktoré Vás nikdy nesklamú.

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Lucia Schnorrerová

Lucia Schnorrerová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Móda, dizajn, architektúra, proste štýl, to pekné čo nás obklopuje. Čítaj a dozvieš sa čo je in, ako čo kombinovať, čo vyhodiť a čo určite ani nepozerať. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu