Prečo si chcem vyskúšať elektromobil

Trend a štýl nie sú len o móde a o tom čo máme na sebe, ale celkovo o živote aký vedieme, ako pristupujeme ku každému dňu a čo nás napĺňa. Niektorí ľudia túžia po majetku, prestíži, veľkých autách a nepoľavia z dennodenného „dokonalého" imidžu. Sú však ľudia, ktorých vonkajší imidž vôbec nezaujíma a vojdú do obchodu len v prípade keď na svojom oblečení objavia dieru z opotrebovanosti. K celkovému imidžu patrí aj auto. Niektorí si tým kompenzujú svoje ego, no niektorí berú auto ako nevyhnutnú pomôcku k prežitiu, k presunutiu sa z miesta na miesto a držia sa hesla: „Čím praktickejšie, tým lepšie."

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Keď som prvý krát videla elektromobil, tak som si povedala: „Mega štýlové, určené presne do mesta, pre praktických ľudí so zmyslom pre lepšie životné prostredie(nulové emisie)." Pri pohľade na toto miniatúrne skvelo nadesignové auto mi jednoznačne napadlo: „ako stvorené pre praktickú ženu z veľkomesta a mladých, samostatných a progresívnych ľudí, ktorí vedia čo chcú, neboja sa zmien a nemajú problém vytŕčať z davu a zaujať okolitú spoločnosť." Áno, niektorí budete argumentovať, že najviac šetríme životné prostredie keď chodíme na bicykli. Uznávam ale myslím si, že všetci sa chceme dožiť minimálne 50 rokov a na našich cestách a pri našich vodičoch odporúčam radšej automobil. Nie sme v Holandsku a aj keby sme chceli jazdiť len na bicykli, tak podmienky u nás na to nie sú a preto je táto téma pasé. Autá tu sú a bude ich stále viac. Preto ak už auto, tak „environmentally friendly", čiže elektromobil iOn.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je nadovšetko jasné, že toto praktické autíčko nebolo vyrobené na diaľničné presuny z Bratislavy do Košíc a keď už diaľnica tak bratislavský obchvat z Auparku do Avionu (max. rýchlost 130km/h). Mám tým na mysli krízovú nákupnú situáciu, viď: v Auparku nemajú Vašu veľkosť, ale pri kase Vám povedali, že v Avione áno. Šup, Šup, nakopnete Váš fantastický elektromobil a raz dva, kabátik v Avione kúpený. Samotná značka Peugeot je zárukou štýlu, veď odkiaľ čerpáme najviac inšpirácie vo svete módy? No predsa z Francúzka. Tvary auta sú krásne oblé, auto je neskutočne presklené, čo zaručuje spojenie s vonkajším okolím, interiér s futuristickým designom a jeho tichá jazda Vám zaručia pokoj a dokonalý relax z jazdy. Drahí páni, ak si myslíte, že len veľkým autom sa dá zaujať, tak sa veľmi mýlite. Elektromobil iOn je tiež cesta k úspechu a každý štýlový Francúz by mi určite dal za pravdu.

SkryťVypnúť reklamu

Parkovanie mnohých žien (nie všetkých) je viac menej tragikomédia. Najprv to skúšajú spredu, potom si spomenú na autoškolu kde ich to učili zozadu, pokus = neúspech, až nakoniec im dôjde trpezlivosť a zaparkujú len tam, kde sú voľné dve parkovacie miesta. Zaručujem Vám milé dámy, že s elektromobilom iOn to zaparkujete vždy a všade, bez trápnosti, stresu, sebavedome, a to s 10cm opätkami a so slnečnými okuliarmi na tvári. No nie je to fantastické?

Dámy, rozmýšľate nad tým ako váš elektromobil budete nabíjať? No úplne jednoducho! Tak isto ako Váš mobil, počítač či mp3 prehrávač. Večer prídete domov a zapojíte ho do zástrčky ako každý iný spotrebič a za 6-7hod je dobitý (pri normálnom nabíjaní 220V-16A, alebo zrýchlené nabíjanie za 30min na 80% kapacity pri 440V-152A, obe pre dojazd 150km). Nezabudnite, že nemíňate tým pádom pravidelne na benzín, čo zaručuje vo Vašej skrini minimálne o jeden pár topánok na viac mesačne.

SkryťVypnúť reklamu

Niektorí ľudia by možno argumentovali, že s takýmto malým autom skončia skôr v márnici. Ak vodič dodržuje rýchlosť, špecificky v meste, tak k zrážke hrozí minimálne. Je pravda, že veľa Slovákov má rešpekt len voči veľkým a silným „mega" autám. Ja však dúfam, že súčasná mladá generácia to vníma inak a rešpektuje každého vodiča nezávisle od toho v akom aute sedí.

Je pravda, že som nemala možnosť elektromobil vyskúšať na vlastnej koži. Som si však istá, že ak by som túto možnosť mala, ako momentálny vodič malého auta s 1 litrovým motorom by som ho už nechcela vymeniť za iné a začala šetriť nie na nový kožuch, ale na môj vlastný elektromobil iOn.

SkryťVypnúť reklamu

Možno ma milujete, možno ma nenávidíte, hlavne čítajte ďalej!

xoxo, o pár týždňov som tu opäť!

P.S: pripájam obrázky elektromobilu Peugeot iOn

Poznámka autora: ide o súťažný text.

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Lucia Schnorrerová

Lucia Schnorrerová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Móda, dizajn, architektúra, proste štýl, to pekné čo nás obklopuje. Čítaj a dozvieš sa čo je in, ako čo kombinovať, čo vyhodiť a čo určite ani nepozerať. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu