Svadba, čo na seba?

Chystáte sa na svadbu no nie na tú vašu, a už teraz ste v strese čo na seba? Aké sú vhodné farby? Či sú lepšie krátke alebo dlhé šaty? Otvorené alebo uzavreté lodičky? Treba dáme klobúk? Drahí páni, váhate aký oblek, nebodaj smoking, kravata, prípadne motýlik? Poďme sa na to pozrieť spolu. Každopádne, svadba nie je len o oslave mladomanželov, o zábave, hudbe a jedle, ale aj o prezentácii vás, prípadne vašej polovičky. Myslím, že nikto z nás nechodí na svadbu ako na bežnú žúrku. Od každého sa očakáva, že si dá záležať, aby celkový efekt bol elegantný so štipkou noblesy. Váš vzhľad je taktiež gesto rešpektu k oddávajúcemu páru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Dámy, v prvom rade nikdy nie bielu! Hovorím o svadbe v západných kultúrach nie v Číne či Indii. Tam je to úplne o niečom inom. Nie sú vhodné žiadne odtiene bielej ani maslová, či smotanová, biela patrí len neveste. Každá nevesta chce, aby v deň svadby bola centrom vesmíru, aby sa celý svet točil len okolo nej, aby ona bola tá princezná, tá najkrajšia. Ak si dáte biele šaty, považuje sa to priam za urážku nevesty, v zmysle odpútania pozornosti z nej na vás. Pred svadbou začnite tým, že v akej farbe pôjdete. Najlepšie je, aby celý outfit pozostával maximálne z dvoch farieb. Celkovo, vzorované šaty sa neodporúčajú, teraz tým nemyslím napríklad kvetinový vzor. Ten áno. Najlepšie je keď budete pôsobiť veľmi nežne a neskutočne žensky. Výber farby je len na vás, no základ je, aby ste sa v danej kombinácii farieb nestratili, proste musí ladiť k odtieňu vašej pleti. Šaty môžu byť dlhé aj krátke. V rámci toho, že sa veľa tancuje, odporúčam skôr tie krátke. Kabelka len clutch, čiže do ruky, žiadna iná. Topánky aké len chcete, či uzavreté, či s otvorenou špičkou či sandáliky, hlavne nech ladia. Čo sa týka klobúkov a doplnkov hlavy, ja som jednoznačne za. Ak ste dáma v pokročilom veku, tak by som vám skôr odporučila klobúk. Ak ste mladá slečna, spokojne sa odviažte. Inšpirujte sa svadbou Kate Middleton a princa Williama. Ste z Bratislavy? Neváhajte a navštívte obchod s klobúkmi pani Oľgy Janderlovej na Laurinskej 6 v centre. To čo tam nájdete, je skvost pre oči. Možno sa vám to zdá zbytočná investícia, no každý jeden doplnok hlavy je ručne robený, to znamená, ako keby ste kúpili umelecké dielo. Ručná práca mala a vždy bude mať nevyčísliteľnú hodnotu. Budete vyzerať ako ozajstná dáma, pripravená hoci aj na kráľovskú svadbu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Páni ak bolo na pozvánke „white tie" to znamená frak, biela košeľa s manžetovými gombíkmi, biely motýlik, biela vestička a cylinder na hlavu. Takýchto svadieb je však u nás veľmi zriedkavo. Ak ste svedok, alebo veľmi blízka rodina, očakáva sa od vás, že budete v smokingu. To znamená biela košeľa šitá špeciálne na motýlik s manžetovými gombíkmi, čierny motýlik, čierna šerpa okolo pása, čierne nohavice a topánky. Ak ste bežný hosť, nič nepokazíte oblekom. Vždy záleží na akú svadbu sa chystáte a čo bolo špecifikované v pozvánke. Farba obleku je len na vás. Hoci kto môže tvrdiť hoci čo, ale podľa mňa každý muž vyzerá najlepšie v klasickom čiernom obleku. Ak si dáte tmavomodrý či šedý oblek, na svadbu sa preferujú biele košele. Ak však viete kombinovať a nemáte problém zaujať siahnite aj po farbe a hlavne v súčasnej dobe po motýliku. Nezabúdajte na zásadu, košeľa len s dlhými rukávmi. Ak ste správny gentleman, tak vo vašom vrecku budete mať klasickú vreckovku z látky. Spoločenské udalosti neznesú papierovú vreckovku. Vreckovka z látky je určená nie len pre vás ale aj pre prípadnú potrebu blízkej dámy. Na svadbu nemusíte vláčiť celú peňaženku ktorá by vám len zbytočne zaťažovala sako prípadne vaše vrecko . Stačí ak si zoberiete vašu ID, kreditku, drobnú hotovosť a mobil. Nič iné nepotrebujete.

SkryťVypnúť reklamu

Niektorí ľudia tvrdia, že dávanie peňazí ako svadobného daru je trápne a nekreatívne. Ja vám poviem jedno. Ak niekomu darujete sadu ružových šálok a dúfate, že ich daný pár bude hrdo používať, často krát je to len výmysel vašej fantázie. Šálky skončia u svokrovcov alebo ktovie u koho s vetou: „Také krásne šálky určite nemáš, pozri na tie svoje, treba ich vymeniť." Vy ste minuli peniaze, ktoré by mohol novomanželský pár využiť na niečo ozaj potrebné. Minule som bola na svadbe kde bolo jasné, že novomanželský pár už dávno nažíva vo svojom, byt majú dávno zariadený a najviac by im bodli peniaze na prírastok do rodiny alebo budúcu dovolenku. Nevesta mi sama povedala, že niektorí na ňu tlačili, či im ozaj nič netreba. Pod tlakom naznačila, že by sa im zišla nová mikrovlnná rúra. Fáma sa rozniesla a čo sa nestalo, dostali 4 mikrovlnky. Hovorí sa, že ak dávate peniaze, tak suma je dvojnásobok ceny, ktorú do vás novomanželský pár investoval na zábavu v deň svadby. Ak vám to pripadá veľa, alebo na to v momentálnej situácii nemáte, nemyslím, že je trápne dať do obálky čiastku, ktorú vy uznáte za vhodnú. Ak sú to vaši priatelia, tak hádam vás neposudzujú podľa peňazí, a ak hej tak „good luck with them a good for you"!

SkryťVypnúť reklamu

Možno ma milujete, možno ma nenávidíte, hlavne čítajte ďalej!

xoxo, o pár týždňov som tu opäť!

P.S: pripájam obrázky vhodného oblečenia pre hostí na svadbu.

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Lucia Schnorrerová

Lucia Schnorrerová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Móda, dizajn, architektúra, proste štýl, to pekné čo nás obklopuje. Čítaj a dozvieš sa čo je in, ako čo kombinovať, čo vyhodiť a čo určite ani nepozerať. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu