Ten správny mužský šatník

Drahí páni, fešáci, nedá mi, ale opäť sa budem venovať vám. Ako sa máte? Jar je už tu, flaušový kabát vám visí v skrini, vytiahli ste trench coat alebo športovo elegantné sako. Čierne nohavice občas nahradíte aj kaki farbou a topánky ste vymenili za semišové poltopánky. Ak nie, stále neviete čo na seba a cítite sa stratene, tak poďme na to postupne spolu. Jedno vám však poviem, dobre vyzerať a ísť s trendom neznamená byť snob a povrchný človek. Preto to hovorím, lebo mám pocit, že takto zmýšľa veľká časť slovenských mužov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (44)

Vrátila som sa z mesačného pobytu v Zürichu a moje konštatovanie je: „Každý chlap tam vyzerá ako James Bond!" Či má 20 alebo 50 rokov. Teraz si možno hovoríte: „Však oni žijú na úplne inej životnej úrovni." Toto však nie je ospravedlnenie! Aj s malým rozpočtom sa dá naložiť tak, že človek vyzerá elegantne a k svetu. Problémom však je, že muži častokrát nakupujú blbosti a keby spočítali čo minuli na jeansy a tenisky, tak by mohli mať jeden poriadny oblek alebo poriadny slušný outfit. Prvý a základný krok je správny obsah vášho šatníka. Čo je správne? No to, čo zodpovedá vašim potrebám, obsahuje iba veci, ktoré nosíte, teda veci zodpovedajúce vašej postave, veci ktoré nie sú opotrebované a nevyzerajú ako po dedkovi, veci zoradené podľa sezóny, a ktoré sú v súlade s aktuálnou módou, trendmi a hlavne nie sú staromódne. V šatníku treba mať predovšetkým oblečenie, ktoré vám sedí. Ak máte momentálne nadváhu a nie ste si schopný obliecť to, čo vám predtým sedelo, zbytočne si tým nezaberajte miesto a nebodaj sa do toho nenapchávajte. Odložte to niekam inde, no taktiež sa zamyslite, ako svoju hmotnosť vrátiť spať na svoju pôvodnú. Slováci sú prežratí, leniví a obezita je pomaly bežná vec. Nesúhlasíte? Tak sa obhliadnite okolo seba, koľko obéznych alebo väčších ľudí sa nachádza okolo vás. Ospravedlniť sa možno dajú tí, čo berú lieky, alebo sú chorí, zvyšok sa nevie proste kontrolovať. To je tak, keď Slovák príde k švédskemu stolu, tak si naloží, že mu to padá z taniera, plus šupne niečo aj do vrecka, však pre istotu, no nie? Ale späť k móde a šatníku. Opotrebovaný kus oblečenia. Poznáte to. Nosili by ste to najradšej každý deň, ale nemôžete si to dovoliť, tak ho nosíte každý druhý deň. Optikou nezainteresovaného zistíte, že už je táto vec taká obšúchaná a toľkokrát vypraná, že daný produkt viac menej expiroval. Určite ste už zažili moment, keď ste si kupovali nové topánky. Obuli ste si nový pár a zrazu vám pohľad spadol na váš vlastný pár milovaných topánok, skromne čakajúcich ako ich budete nosiť ešte ďalších 5 rokov a vtedy nechcete aby vás stretol žiaden známy. Tak isto sa môžete pozrieť na golier vašej košele, ktorý vám prezradí o jej veku všetko. Poriadok v skrini a to podľa jednotlivých druhov oblečenia a podľa ročnej sezóny šetrí váš čas každý deň. Prestaňte sa nervózne mrviť v šatníku a hľadať medzi kabátmi letné sako. Uvedomujem si, že nie každý pozná aktuálne trendy a je to pre neho veľká neznáma, no byť organizovaný je v tomto smere pozitívne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niektorí muži sa pýtajú, prečo majú byť trendy, veď stačí byť slušne oblečený. Nuž behanie po lese a lovenie zveri už majú muži za sebou a tiež na tom nebolo nič zlé. A nepochybne aj váš dedko je slušne a čisto oblečený a predsa by ste si jeho šaty neobliekli aj keby vám veľkosťou sedeli. Byť trendy ešte neznamená, že hneď musím letieť do obchodu a kúpiť si námornícke tričko, lebo práve fičia pásiky. Musím priznať, že my ženy to často takto naozaj robíme a preto je naša skriňa preplnená haraburdami a oveľa častejšie musíme robiť revíziu. Trendy jednoducho znamená, že oblečenie vo vašom šatníku by nemalo byť v konflikte s prítomnosťou. Najlepšie sú na tom klasici/konzervatívci. Ale pozor! To je o kvalite, ktorá vysoko presahuje možnosti peňaženiek väčšiny populácie. Uisťujem vás, že módne trendy sa tam votreli rovnako neúprosne ako blcha do kožucha. Akurát to nie je také okaté! Aj obchod s klasikou chce na móde zarobiť čo najviac. Preto mnohé značky šijú svoje modely na mieru a na zákazku. Konzervatívny typ muža nepociťuje potrebu si dať žlté ponožky k obleku, ktoré sú aktuálne v kurze pre trendy na jar/leto 2011. To je všetko absolútne správne. Módni návrhári sa nám len pokúsili ukázať, že vo svojom voľnom čase, môžete vyzerať nielen dobre ale aj vzrušujúco. Móda nie je diktát, len správna voľba. Rozumný muž predsa nepôjde v krásnom obleku podpisovať zmluvu, rokovať o kontrakte a vyhrnie si nohavice po členky, ako by chcel prejsť potok. (Aj toto je trend jar/leto 2011). Ak by to urobil, upútal by pozornosť úplne iným smerom a potom predsa nikto netúži, ak sa jedná o business.

SkryťVypnúť reklamu

Možno ma milujete, možno ma nenávidíte, hlavne čítajte ďalej!

xoxo, o týždeň som tu opäť!

P. S: pripájam obrázky mužských trendov jar/leto 2011 a nekonečnej klasiky.

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Lucia Schnorrerová

Lucia Schnorrerová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Móda, dizajn, architektúra, proste štýl, to pekné čo nás obklopuje. Čítaj a dozvieš sa čo je in, ako čo kombinovať, čo vyhodiť a čo určite ani nepozerať. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu