reklama

Pakistanská ministerka pre ľudské práva uzemnila EU.

Pakistanská ministerka ostro reagoval na výzvu EÚ odsúdiť konanie Ruska na Ukrajine.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Na základe súčasnej vojnovej krízy na Ukrajine, poslanci EU vyzvali pakistanskú vládu, aby sa postavila na ochranu základných zásad Charty OSN a Medzinárodného práva. List bol umiestnený na oficiálnom účte veľvyslanectva Európskej únie v Pakistane. Ministerka Shireen Mazari na tento list otvorene odpovedala na Twitteri, poukazujúc na pokrytectvo západu.

     „To je ale irónia! Po desaťročiach ignorovania a porušovania Charty OSN, rezolúcií BR OSN, štvrtej Ženevskej zmluvy Indiou v IIOJK (Indian Illegally Occupied Jammu Kashmir) a Izraelom v Palestíne, teraz si spomenuli na Medzinárodné právo a chartu OSN?  Spomeňte si na útoky na Irak, Líbyu, Sýriu, masaker v Srebrenici, a nezákonné útoky bezpilotných lietadiel na Pakistan!“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

     Tento tweet bol stiahnutý z oficiálnej stránky veľvyslanectva, ale neskôr ho ministerka zverejnila na osobnom účte, aby jej odpoveď mohli vidieť jej sledovatelia.

     Pakistan následne vyjadril nesúhlas s použitím sily na urovnávanie konfliktov, ale EU podľa nich nesmie selektívne používať Chartu a Medzinárodné právo.

Martin SEDLAR

Martin SEDLAR

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  60x

...snazim sa sledovat dianie vo svete priamo, nie sprostredkovane. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu