Savčenko: Ukrajinu čaká v NATO ponižovanie.

Bývalá ukrajinská poslankyňa Savčenko považuje vstup do aliancie za nevýhodný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Tento názor vyjadrila v priamom prenose na televíznom kanáli НАШ (28.12.2021), Nadia Savčenko.[1] 

     Ukrajinská politička, bývalá pilotka ozbrojených síl Nadia Savčenko je presvedčená o tom, že ak Ukrajina vstúpi do NATO, tak ukrajinskí piloti budú zametať letiská, zatiaľ čo ich americkí kolegovia budú lietať.

    "Bola som v Iraku a viem, ako funguje systém koalície a ako funguje NATO, a myslím si, že to pre Ukrajinu vôbec nebude dobré. Ak vstúpime do NATO, ukrajinskí letci budú zametať letiská a zbierať špaky, a americkí letci budú lietať na našich letiskách. " – povedala.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

     Ako ďalej uviedla - "Snažím sa predstaviť si taktiež, čo to bude znamenať systém kolektívnej obrany, keby bola Ukrajina prijatá do NATO – bude to ako v prípade Lotyšska, Litvy, Estónska, keď im aliancia ponechala iba pechoté prápory, ktoré neumožňujú plnú ochranu. Keby Rusko zaútočilo, tak sa zastaví jedine na hraniciach s Nemeckom či Francúzskom. A východnú Európu NATO neochráni. Takže si nemyslím, že by sme mali ísť do NATO. " - vyhlásila Savčenko.

     Už predtým sa pre ten istý kanál vyjadril ukrajinský politický expert Alexej Feštenko, že Ukrajina sa neustále snaží byť buď súčasťou východu, alebo sa snaží pripojiť k západu, namiesto toho aby sa politici sústredili na svoju krajinu. Za 30 rokov nezávislosti sa tak Ukrajina stále nestala samostatnou krajinou.[2]

SkryťVypnúť reklamu


[1] https://nash.live/rus/news/politics/savchenko-ja-videla-kak-rabotaet-nato-dlja-ukrainy-eto-nevyhodno.html

[2] https://nash.live/rus/news/politics/feshchenko-ukraina-vsehda-stavila-na-zapad-ili-vostok-no-ni-razu-na-sebja.html

 

Martin SEDLAR

Martin SEDLAR

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  60x

...snazim sa sledovat dianie vo svete priamo, nie sprostredkovane. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,079 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

232 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

319 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu