Partizáni zo supermarketu

Nedávni hrdinovia z Lidla majú tú drzosť označovať sa za partizánov, tak azda len krátke porovnanie s tými skutočnými.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Partizán včerajška bojuje proti nacistom, okupantom. Proti ľuďom, ktorí obmedzujú ľudské práva na úrovni zákazu manželstva s príslušníkom inej rasy či transportov do koncentračných táborov.

Partizán dneška bojuje proti predavačkám, dokladačom tovaru, proti iným slušným ľuďom (pardon ovciam), ktorí sú ochotní chrániť seba aj ostatných závratným obmedzením svojej slobody nasadením si rúška.

Partizán včerajška bojuje tam, kde je to potrebné, najmä v lesoch, v ťažko dostupnom teréne, aby nepriateľovi sťažil bojovú pozíciu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Partizán dneška bojuje tam, kde je to komfortné, medzi regálmi supermarketov, najlepšie ďaleko od svojho bydliska, aby si mohol ísť po boji doma v pokoji nakúpiť.

Partizán včerajška sa snaží svoju činnosť čo najlepšie utajiť, aby neprezradil ani seba ani svojich spolubojovníkov, za ktorých by obetoval aj vlastný život.

Partizán dneška sa snaží svoju činnosť všetkým ukázať, robí si selfie, natáča videá s pečivom v pozadí a následne ich zdieľa na sociálnych sieťach, aby nazbieral čo najviac lajkov, za ktoré by pokojne obetoval aj svojich spolubojovníkov.

Partizánovi včerajška hrozí smrť prípadne zajatie a odvedenie do koncentračného tábora.

Skryť Vypnúť reklamu

Partizánovi dneška hrozí bloková pokuta a v prípade, že sa definitívne zbláznil a zbytočne napadne policajta, možno strávi rok-dva v komfortnej cele s minimálnou ostrahou.

Keby sa partizán dneška ocitol v čase, keď žil partizán včerajška, pravdepodobne by nebol partizánom. Asi by nosil gardistickú uniformu a s odhodlanosťou Šaňa Macha by proti všetkým tým podvratným živlom a nepriateľom štátu bojoval.

 

Tomáš Sedliačik

Tomáš Sedliačik

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  122x

Snažím sa hľadať pravdu a lepšie pochopiť svet a hoci sa to dnes, kedy majú mnohí doslova patent na rozum, veľmi nenosí, nemám problém priznať, že niečo neviem. Je to nevyhnutná podmienka na to, aby sme sa neuspokojili s polopravdami a fabuláciami, ale pokračovali v hľadaní odpovedí na doposiaľ nezodpovedané otázky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu