Totalita v hlave

Alebo zvrátené predstavy o slobode v hlavách dnešných pseudorevolucionárov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Sloboda je mŕtva. Zabil ju ten vírus z labáku. Vlastne aj predtým ledva dýchala. No teraz jej už ani ventilátor nepomôže. Slobodnou už nie je ani slobodná matka na slobodárni. Prišla totalita. Všade samé obmedzenia.

Na dámske WC ma nepustia. Mám nesprávne pohlavie. A to tam vraj popri mydle majú aj krém na ruky. Kde sú moje práva? A čo zákon o ochrane spotrebiteľa? To ozaj len kvôli jednému blbému chromozómu? Ak to takto pôjde ďalej, za chvíľu nám chlapom už aj rodiť zakážu.

Poštárka prinesie susedovi dôchodok a mne účet za elektrinu. A ja čo som menejcenný? To už aj na základe veku nás budú deliť? A čo ja môžem za to kedy som sa narodil? Apartheid v praxi, jednému áno, druhému nie. A my mladí aby si dnes na dôchodok sami zarábať museli!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V škole to isté. Ledva otvoríš knihu a už ťa budú riešiť, že či si prešiel cez akési prijímačky. A čo je koho do toho, kade som ja prešiel, či čo som kedy od koho prijal. A vraj slobodný prístup k vzdelaniu! Teraz aby som si vedomosti kdesi po fejsbukoch zháňal.

V robote detto. Bez papiera na traktor ma už ani orať nepustia. Jak keby to tej repe nebolo jedno? Kolega má papier, jazdí koľko chce. A zase dve kategórie. Jeden môže, druhý nie. Uväznení v totalite. To nás môžu rovno na otrokársku loď cez Atlantik naložiť.

Ani autom neuniknete  Pred jazdou si už človek ani vypiť nemôže. Pár promile a je po slobode. To aby som opitý už len pešo behal. A triezvi si pokojne jazdia ďalej. Pritom štatisticky spôsobia najviac nehôd práve oni, a aj obetí je viac triezvych ako pod parou. Ale o tom radšej mlčia, ešteže aspoň ten vysielač zostal "slobodný".

Skryť Vypnúť reklamu

Čakám na pohotovosti s trieskou v prste, bolesť "jak hovado". Odrazu privezú nejakého chlapíka s anafylaxiu a hneď ho berú dnu. Už sa ani nečudujem, som z tej šikany unavený. Zdravotný systém len pre patricijov a my plebejci aby sme umierali v rade. Nabudúce ma pichne komár a ani sanitku mi nepošlú.

Moderný apartheid. Len Mandelu nikde. A vrchnosť vo Versailles sa na tom baví s pukancami. Chcelo by to ďalšiu Bastilu, najlepšie kdesi v Tescu alebo v Lidli. A gilotínu ku každej pokladni. Čo rúško, to poprava.

My si tú slobodu statočne vybojujeme a zasa nám svitne na lepšie časy. Konečne budeme môcť slobodne chľastať počas jazdy bez vodičáku, študovať doktorát hneď po základke a napokon sa snáď aj tým fajným krémom na dámskom WC ponatieram.

Skryť Vypnúť reklamu

Kiež by sa aj tie "ouce" mohli zasa slobodne pásť, no tým žiaľ asi už nikdy nič nepomôže.

Tomáš Sedliačik

Tomáš Sedliačik

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Snažím sa hľadať pravdu a lepšie pochopiť svet a hoci sa to dnes, kedy majú mnohí doslova patent na rozum, veľmi nenosí, nemám problém priznať, že niečo neviem. Je to nevyhnutná podmienka na to, aby sme sa neuspokojili s polopravdami a fabuláciami, ale pokračovali v hľadaní odpovedí na doposiaľ nezodpovedané otázky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu